21 - 40 av 281
123...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 september

Klubbad för

LAPPONIA, collier, Nymph´s Eye, 18K guld, vattenmelon turmalin, Björn Weckström, Finland 1970-tal, höjd 65 mm, längd 44,5 cm, vikt 13,0 g.

15 200 kr

Utrop: 11 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,41 ctv, ca TW-TCa/VS-P, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, en diamant har stora inverterade naturaler och enstaka diamanter har små nagg.

Utrop: 19 000 kr

TIFFANY & CO, ring, 18K vitguld, 2 rubiner, stl 17 mm, vikt 5,8 g, originaletui samt ytterkartong.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

CARTIER, armring, Love Bracelet, 18K vitguld, serienr. SHW481, stl 17 mm, vikt 33,5 g, repor, skruvmejsel, originalask, ytterkartong, rengöringskit, certifikat, kvittokopia, påse.

51 000 kr

Utrop: 45 000 kr

TIFFANY & CO, armring, silver, år 1997, bredd 30 mm, 65x50 mm, vikt 60,8 g.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

BVLGARI, ring, Save The Children, sterlingsilver, stl 58 (18,5 mm), vikt 8,8 g, påse, ask.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

OLE LYNGGAARD, collier, kulor av skumkorall ca 14 mm, längd 47 cm, vikt 82,0 g, dobbar, ej knutet.

650 kr

Utrop: 700 kr

OLE LYNGGAARD, kullås, 14K gild, ca 10,4 mm, collier, lapis lazulikul ca 12 mm, längd 41 cm, vikt 90,2 g.

3 900 kr

Utrop: 4 000 kr

EFVA ATTLING, ring, High & Aqua, 18K vitguld, akvamarin, stl 16,75 mm, vikt 7,3 g, akvamarinen med slitna fasettkanter.

Utrop: 5 700 kr

CHOPARD, hänge med kedja, Chopardissimo, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,025 ctv, längd 45 cm, vikt 10,6 g, slitage.

Utrop: 11 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 217 briljantslipade diamanter ca 4,12 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, längd 48 cm, vikt 24,8 g.

Utrop: 76 000 kr

GEORG JENSEN, brevkniv, sterlingsilver, Danmark efter 1945, längd 196 mm, vikt 64,3 g, blad i stål.

1 200 kr

Utrop: 700 kr

MUST DE CARTIER, ring, Trinity, 18K trefärgat guld, stl 47 (15 mm), vikt 6,5 g, originaletui, ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, oxiderat sterlingsilver, eklöv, design Charlotte Lynggaard, höjd 30 mm, vikt 1,8 g, smyckespåse, originalask.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, Sweet Drops, sterlingsilver, design Charlotte Lynggaard, höjd 20 mm, vikt 3,6 g, smyckespåse, originalask.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

LAPPONIA, ring, Erosion, sterlingsilver, Björn Weckström, stl 19,5 mm, vikt 20,2 g.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

LANTZ, stelt armband, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl M, vikt 25,5 g, originaletui.

Utrop: 17 600 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 102 briljantslipade diamanter ca 2,06 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, diameter 4 cm, flexmodell, vikt 11,7 g.

Utrop: 35 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W-TCr/VS, mått ca 9,0 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,8 g.

8 200 kr

Utrop: 9 200 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 67 briljantslipade diamanter ca 1,24 ctv, ca W-TCa/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 7,2 g.

Utrop: 22 000 kr