221 - 240 av 281
1...111213...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 september

Klubbad för

LAPPONIA, ring, sterlingsilver, stl ca 14,5 mm, vikt 14,2 g, storleksändrad

Utrop: 550 kr

LAPPONIA, brosch, 18K guld/platina, 3 briljantslipade diamanter 0,18 ctv, ca TW/VS, Finland 1993, längd 43 mm, vikt 6 g.

Utrop: 4 500 kr

TIFFANY & CO, brosch, sterlingsilver/18K guld, Paloma Picasso, mått 32x27 mm, vikt 8,1 g,

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, Stockholm 2003, stl 16,25 mm, vikt 9,6 g, diamanter med nagg på kuletten, en diamant med skada på kuletten.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 17 mm, vikt 13,2 g, några enstaka diamanter med mindre nagg på kuletterna.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Bend Over, 18K guld, rökkvarts,16 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17,25 mm, vikt 12,2 g, rökkvarts med små nagg.

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad behandlad gul safir ca 5,00 ct, baguetteslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca TW/VS, briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 16,0 g, en skadad diamant, diamanter med mindre nagg på kuletten, safir med nagg.

19 200 kr

Utrop: 19 000 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, diameter 16 mm, vikt 9,6 g, för dobbar.

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W(H)VS, Atelje Guld-Bros, Stockholm 1995, stl 18+ mm, vikt 21,9 g.

16 000 kr

Utrop: 18 000 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, Sweet drops,18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,72 ctv, TW/VS, höjd 19 mm, vikt 4,2 g, påse, ytterkartong.

Utrop: 22 000 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Lotus Spira, 18K guld, korall, höjd 24 mm, vikt 3 g, påse.

8 400 kr

Utrop: 9 300 kr

OLE LYNGGAARD, nyckelhänge, Bobbel, 18K guld, ametist, Charlotte Lynggaard, höjd 17 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 16,75 mm, vikt 6,6 g, saknar stämplar.

5 700 kr

Utrop: 4 900 kr

PIERO MILANO, ring, 18K roséguld, 162 briljantslipade diamanter ca 1,19 ctv, ca LB/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 6,6 g, flera diamanter med ytskador samt defekter.

Utrop: 7 400 kr

OLLE OLLS, ring, sterlingsilver/18K guld, stl 17,25 mm, Stockholm 2000, vikt 9,5 g, originaletui.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

GEORG JENSEN, armband, nr 203, ametist, sterlingsilver, Torun Bülow-Hübe, vikt 49,8 g, stenen med skada.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

LEO WITTWER, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 2,03 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 19,3 g, certifikat, originaletui.

Utrop: 28 000 kr

LAPPONIA, collier, sterling silver, Albatros, Björn Weckström, Finland, 1987, vikt 42,2 g.

Utrop: 2 800 kr

BIRGER HAGLUND, manschettknappar, silver, järnmalm, Stockholm 1962, diameter 25 mm, signerade, vikt 25,8 g. (d)

1 300 kr

Utrop: 600 kr

CARTIER, ring, Trinity, 18K trefärgat guld, 7 band, serienr. BE782, stl 13,25 mm (42), vikt 6,2 g.

7 700 kr

Utrop: 8 000 kr