181 - 200 av 281
1...91011...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 september

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad 0,94 ct, ca TCr(I)/VS1, slitna fasettkanter och fasetter med repor.

13 000 kr

Utrop: 13 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 170 briljantslipade diamanter ca 6,80 ctv, ca TW-W/VS-P, längd 42,5 cm, vikt 16,0 g.

58 000 kr

Utrop: 65 000 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TCa(L)/P1, Frankrike, stl 18,5 mm, vikt 4,1 g, storleksändrad, diamanten har en inneslutning som når ytan vid rondisten.

Utrop: 17 000 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, Human, stl 19,25 mm, vikt 16,5 g, etui.

800 kr

Utrop: 900 kr

EFVA ATTLING, collier, Astra Necklace, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 18,1 g.

Utrop: 550 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen med påhängen, 18K guld, arbetad yta, akvamarin, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, droppformade odlade sötvattenspärlor, stift, vikt 13,8 g, originaletui med slitage.

17 200 kr

Utrop: 17 000 kr

MICHAEL HAMMA, collier, järn/18K guld, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, ca TW/VS, Stockholm, längd ca 43 cm, vikt 22,4 g, ej stämplad. (d)

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

MICHAEL HAMMA, armring, järn/18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, Stockholm, diameter 7 cm, vikt 59,5 g, ej stämplad. (d)

Utrop: 3 900 kr

LAPPONIA, armband, sterlingsilver, Finland 1976, längd 18,5 cm, vikt 18,5 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Utrop: 4 000 kr

SCHALINS, alliansring, 10 prinsesslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 8,7 g.

Utrop: 7 800 kr

Smycken Slät ring

ENGELBERT, ring, 18K tvåfärgat guld, kupad, blanka streck i rödguld, vitt borstat guld, stl 17,75 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 2 700 kr

Smycken Slät ring

ENGELBERT, ring, 18K tvåfärgat guld, blank mittrand i rödguld, borstat vitguld på sidorna, Stockholm 1988, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 3 300 kr

BVLGARI, örhängen, Bvlgari Bvlgari,18K vitguld, onyx, diameter 9,5 mm, vikt 3,5 g, stift, originaletui.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

MAUBOUSSIN, ring, 18K vitguld, stl 17,75 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 5 500 kr

SOPHIE BY SOPHIE, helalliansring, Delicate Ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca W(H)/SI, stl 18 mm, vikt 3,0 g, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 5 500 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, Stigbert, Stockholm 1977, stl 17,5 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,65 ct, ca TW(F)/P1, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCa/SI-P, stl 15,75 mm, vikt 3,2 g, svaga fattningar, mittstenen har litet nagg på kuletten och inneslutningar som når ytan, enstaka sidostenar har nagg.

Utrop: 9 900 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 16 mm, vikt 1,7 g, enstaka diamanter har nagg.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS, höjd 16 mm, vikt 3,1 g, huggies.

8 000 kr

Utrop: 8 200 kr