Avslutad | Allmänna – Tisdag 3 september
ARMBAND, silver, Victor Janson Guldvaru AB, Lindesberg 1962, bredd 14 mm, längd 19 cm, vikt 12,9 g.
BROSCH, silver, vit sten, Guldsmederna K & J Karlsson HB, Lindesberg 1993, längd 42 mm, vikt 7,2 g.
RING, vitmetall, syntetiska, stenar, stl 18,75 mm, bredd mittdel ca 18 mm, vikt 21,7 g, bucklor.
RING, sterlingsilver, delvis förgyllt, peridot, stl 17 mm, vikt 10,9 g, nagg, slitage.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, delvis förgyllt, diamanter, höjd 15 mm, vikt 4,3 g, slitage.
NOMINATION, armband, stål/18K guld, emalj, cubic zirkoner, flexibelt, vikt 21,7 g, slitage.
Smycken Enstaka örhänge
KINZ KANAAN, enstaka örhänge, 2 st, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, längd 7,9/13,4 mm, vikt 0,8 g, ask
RING, förgyllt sterlingsilver, cubik zirkoner, Vidal & Vidal, mittstenens mått 8,0 mm, stl 17 mm, vikt 3,9 g, ask.
MICHAELA FREY, hänge/kedja, vitmetall, målad metall, blommotiv, längd 61 cm, hängets höjd 40 mm, vikt 20,4 g.