Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 augusti
2 KEDJOR, roséförgyllt sterlingsilver, längd 85-90 cm, längd 40-45 cm, vikt 6,2 g.
2 HALSKEDJOR, sterlingsilver, singaporelänk, längd 45 cm, längd 42 cm, vikt 11,2 g.
Mynt Svenska mynt
4 MYNT, silver, 2 Kronor, 1900 ca 1/1+, 1907 ca 1/1+, 1910 ca 1?/1 med förskjutet myntmästarmärke samt 1913 ca 1+, total vikt 59,6 g.
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
EFVA ATTLING, armband, sterlingsilver, Mini Peace Bracelet, längd 17/19 cm, vikt 2,8 g, slitage.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor, månsten, turmalin, guldfärgade detaljer, längd 46 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, rosa och lila, lås i sterlingsilver, längd 51 cm.