1 - 20 av 210
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 juli

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 168623, Serie nr. D325372, Cal 2235, Verk nr. A 1847224, Boett nr. 2260, midsize, 35 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78753-CL8, cert, februari 2007, box, ytterkartong.

64 000 kr

Utrop: 66 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portugieser, Yacht Club, Cal 89361, Serie nr. 4840321, Ref nr. IW390702, Boett nr. 6310051, kronograf (Flyback), herrur, 45,4 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, december 2021, box, ytterkartong.

Utrop: 76 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, L.U.C, Twist, Chronometre, Cal 1.96, Verk nr. 101036, Serie nr. 1410505, Boett nr. 1888, herrur, 41 mm, 18K guld, automatisk (microrotor), safirglas, liten sekundvisare, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband (se fördjupad information), originalspänne i 18K guld, ca 2005.

47 000 kr

Utrop: 42 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, s.k. "Jubilee Dial", Ref nr. 16200, Serie nr. F013349, Cal 3135, Verk nr. 3 9914010, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-AD8/558B, cert, april 2004, box.

45 000 kr

Utrop: 44 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor, Memovox, Cal 918, Verk nr. 3214817, Serie nr. 0649, Ref nr. Q1702440, Boett nr. 146.2.97, herrur, 41,5 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, alarm, vridbar innerring, gummiband, läderband (skadat), viklås i 18K rosa guld, tillverkad 2003, cert, maj 2009, box, ytterkartong.

Utrop: 82 000 kr

OMEGA, Constellation ´09, Chronometer, Cal 8500, Verk nr. 88039428, Serie nr. 88039428, PIC nr. 123.20.38.21.06.002, herrur, 38 mm, stål/guld, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1657/982, cert, mars 2024, träbox, ytterkartong.

Utrop: 42 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, OffShore, "Pride of Germany - LTD", Cal 3126 / 3840, Verk nr. AT2748, Serie nr. MH549OU, Ref nr. 26415CE.OO.A002CA.01, kronograf, herrur, 44 mm, keramik/rosa guld/titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, originalspänne (titan), ca 2020. Limiterad till 300 exemplar.

Utrop: 330 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), s.k. "Linen Dial", Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. R709145, Cal 3135, Verk nr. 5079972, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, utbytta visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H18-M8/455 B, servad mars 2023, cert, april 1989, box (ej komplett).

51 000 kr

Utrop: 38 000 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 077 (ETA 2671), Boett nr. 2423/333733CD, damur, 24 x 24 (35) mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, längd 160 mm, ca 2000.

24 500 kr

Utrop: 23 000 kr

Klockor Blancpain

BLANCPAIN, Villeret, Ultraplate, Cal 11C5, Ref nr. 6606-1127-55B, Boett nr. 4223, herrur, 40 mm, stål, manuell, safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservindikator, glasbaksida, läderband, viklås, cert, oktober 2017, träbox, ytterkartong (skadad).

Utrop: 42 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Explorer II, Chronometer, Ref nr. 16570T, Serie nr. D968581, Cal 3185, Verk nr. 3 1337946, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, utbytt urtavla (se fördjupad info), Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78790A-OP9, cert, juli 2007.

70 000 kr

Utrop: 72 000 kr

BREITLING, Super Avenger II, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 7085551, Ref nr. A13375101/B1A1, Boett nr. 3821 B5, kronograf, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. 3920 B12/202A, cert (digitalt), februari 2024, box.

36 500 kr

Utrop: 34 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer, Cal 79320, Serie nr. 2919286, Ref nr. 371928, Boett nr. 3078495, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, integrerad originallänk, viklås, cert, september 2005, box (skadad), ytterkartong.

26 000 kr

Utrop: 27 000 kr

CARTIER, Panthère, Cal 685, Boett nr. bortnött, unisex, 27 x 28 (37,5) mm, 18K guld, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, läderband, ca 1990.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 78278, Serie nr. A812029, Cal 2235, Verk nr. A 1073777, Boett nr. 2058 / 68000, midsize, 30,5 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8389-X10/88 B, totalvikt 99,5 gram, cert, december 2002, box.

104 000 kr

Utrop: 100 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Geneve, Classic Fusion, Cal Selita (SW 300), Serie nr. 1011938, Ref nr. 565.NX.2610.LR, midsize, 38 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat läder/gummiband, viklås (stål), cert (chip), mars 2014, box, ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 29 000 kr

IWC, Schaffhausen, Fliegeruhr Chronograph, Cal 79320, Serie nr. 3623734, Ref nr. IW377701, Boett nr. 5251889, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 2015.

30 500 kr

Utrop: 32 000 kr

OMEGA, Suverän, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10469906, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-7 / 428, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, OBS: saknar packning, läderband, ca 1945.

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Serie nr. FK3294, Ref nr. WAF1419.BA0824, Boett nr. WAF1419, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st. TW/VS, ca 0,07 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. FAA026/3111 D, ca 2010, box (ej komplett).

7 100 kr

Utrop: 5 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (-T Swiss T-), Chronometer, Ref nr. 69174, Serie nr. 8375117, Cal 2135, Verk nr. 243886, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510.D-G/568, ca 1984.

20 000 kr

Utrop: 21 000 kr