461 - 480 av 497
1...232425 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juli

Klubbad för

RING, 18K, briljantslipade diamanter, 1,02 ctv, W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 7,0 g

Utrop: 9 500 kr

Utrop: 8 200 kr

Ädelstenar Topas

TOPAS, rundslipad 7,90 ct, mått 12,0x12,0x8,2 mm.

375 kr

Utrop: 400 kr

EFVA ATTLING, sterlingsilver, kullänk, kors, korset är 18x25 mm, kedja 46 cm, vikt 10,3 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, blå, ovalslipad 1,56 ct, mått 7,47 x 5,98 x 3,48 mm.

Utrop: 900 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vituld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct, ca W/VS, höjd 10,5 mm, vikt 0,7 g, diamant med liten skada på kuletten.

Utrop: 3 200 kr

KAFFESKEDAR, 12 st, modell Chippendale, GAB, Eskilstuna 2000-tal, längd 119 mm, totalvikt 168,6 g, etui.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, opaler, stift, vikt 1,3 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 14K guld, 5 gammal-, äldre briljant- och briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,4 g, slitage, skada, några diamanter har skador och nagg.

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, hjärta, åttkantslipade diamanter, längd 40 cm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, safir, åttkantslipade diamanter, stl 18 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade och åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS, stl 17 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 2 600 kr

PÄRLCOLLIER, lås i silver, glas, odlade pärlor, 2-radig, doserad, pärlor 7,2-3,1 mm, längd 38 cm, två stenar saknas i låset

500 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld, ovalslipad safir, 14 briljantslipade diamanter 0,14 ctv, stl 19 mm, vikt 4 g.

Utrop: 3 000 kr

ARMRING, 21K guld, granat, 2 halvpärlor, innermått ca 55×48 mm, säkerhetskedja i 18K guld, vikt 15,0 g, skadat etui, otydliga stämplar.

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, emalj, O.F. Hjortdahl, Oslo, längd 16,5 cm, vikt 16,9 g. medföljer extralänk omgjord till brosch.

750 kr

Utrop: 550 kr

JACOB TOSTRUP, brosch, förgyllt sterlingsilver, emalj, Oslo, mått 45x45 mm, vikt 11,8 g.

650 kr

Utrop: 450 kr

ENSTENSRING, 23K guld, äldre briljantslipad diamant enligt gravyr 0,22 ct ca W/SI, stl 17 mm, vikt 5,1 g, fattning i platina, Anna Ohlsson, Östersund, 1906, gravyr.

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar Safirer

MÖRKBLÅ SAFIR, kuddslipad, 9,68 ct, certifikat Lotus gold.

3 600 kr

Utrop: 3 100 kr

Ädelstenar Safirer

MÖRKBLÅ SAFIR, navetteslipad, 9,98 ct, certifikat Lotus gold.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr