81 - 100 av 300
1...456...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 juli

Klubbad för

EBBA BRAHE, örhängen, 18K guld, Shoot the Star, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 2,4 g.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

EBBA BRAHE, örhängen, 18K vitguld, svarta briljantslipade diamanter, stift, vikt 1,6 g.

3 200 kr

Utrop: 2 200 kr

BENGT LILJEDAHL, ring, 18K guld, opal ca 4-5 ct, mått ca15,2 x 12 x 4 mm, 14 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-W/VS, stl ca 18,25 mm, vikt 18,3 g, små repor på opalen.(d)

Utrop: 14 000 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct, ca TW/VS, längd 42/45 cm, vikt 2,0 g,

4 700 kr

Utrop: 5 200 kr

TIFFANY & CO, armband, Double Loving Heart Bracelet, 18K roséguld, briljantslipad diamant ca 0,015 ct, ca TW/VS, design Paloma Picasso, längd 18 cm, vikt 1,9 g, originaletui.

4 000 kr

Utrop: 3 900 kr

TIFFANY & CO, collier, sterlingsilver, briljantslipad diamant 0,10 ct, ca TW/VS, design Elsa Peretti, längd 41 cm, vikt 1,6 g, originaletui.

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

TIFFANY & CO, ring, platina, Diamond Hoop Ring, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, design Elsa Peretti, stl 16,5 mm, vikt 1,6 g, originaletui.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Sweet Drops Charm, Blackberry, sterlingsilver, 7 briljantslipade diamanter 0,07 ctv, ca TW/VS, smyckespåse, ytterkartong.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

GEROG JENSEN, ring, nr 591, sterlingsilver, stl 17,75 mm, vikt 4,8 g.

1 000 kr

Utrop: 550 kr

KARL LAINE, armband, sterlingsilver, bergkristall, längd 20 cm, vikt 23,1 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, navettslipad grön topas 0,77 ctv, 10 briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 1,9 g, topas med nagg.

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, navettslipad grön topas 0,73 ctv, 10 briljantslipade diamanter 0,22 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 1,9 g, topas med nagg.

Utrop: 4 900 kr

COLLIER, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42/46 cm, vikt 1,9 g.

4 600 kr

Utrop: 5 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, blå topas 1,29 ctv, briljantslipade diamanter 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42/46 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 4 800 kr

RING, 14K guld, turkos, stl 18 mm, vikt 14,2 g.

Utrop: 5 500 kr

GEORG JENSEN, ring, sterlingsilver / 18K guld, modell 313, Regitze Overgaard, stl 16,75 mm, vikt 9,8 g, originaletui.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

JORMA LAINE, hänge, sterlingsilver, bergkristall, signerad, Finland höjd 75 mm, vikt 15,6 g, bergkristall med nagg, otydliga stämplar,

1 200 kr

Utrop: 450 kr

GEORG JENSEN, armring, nr 55, sterlingsilver, design Harald Nielsen, mått 53x58 mm, vikt 56,0 g, något skevt.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

TENNISARMBAND, 18K trefärgat guld, 228 briljantslipade diamanter 3,14 ctv, ca W(H)/VS-SI, längd 18 cm, vikt 20,6 gram.

Utrop: 59 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-TCa/VS, motivets mått ca 9,0 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,8 g, en diamant med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 9 100 kr