81 - 100 av 566
1...456...29 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 juli

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, knappformade, rosa, krokar, längd 36 mm, vikt 3,9 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 8,2 mm, stift, vikt 1,7 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, runda fasetterade ametister ca 6,0 mm, stift, vikt 1,4 g.

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ovala fasetterade ametister ca 7,0 x 5,0 mm, stift, vikt 1,1 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, rosa glas, lås i sterlingsilver, längd 46 cm.

Utrop: 250 kr

SUPKALK, silver, 2 stycken, stam och välvd fot, delvis förgylld, Markströms Guldsmeds Ab K G, Uppsala 1967, höjd 10,5 cm, vikt 108,4 g,

Utrop: 850 kr

COCKTAILPINNAR, 9 st, sterlingsilver, Gewe Silvervarufabriken AB, Malmö,1950/51, längd 9 cm, totalvikt 53,0 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

Glas Vaser

REIJMYRE, skål på fot, blått glas, Monica Bratt, höjd 16 cm, diameter 12 cm.

Utrop: 275 kr

Keramik Figuriner

2 FIGURINER, häst, groda, keramik, mosaik, höjd 83/36 mm.

200 kr

Utrop: 225 kr

Keramik Figuriner

2 FIGURINER, ekorre, svan, keramik, mosaik, höjd 39/46 mm.

200 kr

Utrop: 225 kr

MATSILVER, silver, 2 skedar, längd 22 cm, stämplade O.Poulsen, vikt 101,5 g, gravyr.

Utrop: 850 kr

Glas Bruksglas

ANNA VON LIPA, "Hobnail", glas, klarglas, höjd 11,5 cm, diameter 6,5 cm.

Utrop: 200 kr

Glas Bruksglas

Utrop: 200 kr

ARMBAND, olikfärgade färgstenar, bredd 9 mm, justerbar, vikt 16,8 g.

Utrop: 1 000 kr

RING, sterlingsilver, topas, ca 2,50 ct, Italien, bredd 14 mm, stl 16,75 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 900 kr

COLLIER, sterlingsilver, larimar, längd 42-45 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 750 kr

ÖRHÄNGEN, roséförgylld metall, strass, höjd 36 mm, vikt 5,5 g, stift.

Utrop: 125 kr

ARMBAND, opaler i flera färger, förgyllt sterlingsilver, bredd 3 mm, längd 16-18 cm, vikt 2,5 g.

300 kr

Utrop: 275 kr

ARMBAND, granat, karneol, förgyllt sterlingsilver, bredd 3 mm, längd 17-19 cm, vikt 3,0 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, briolettslipade labradoriter, höjd 32 mm, vikt 4,4 g, krokar.

Utrop: 800 kr