Avslutad | Allmänna – Tisdag 14 maj
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cz, stjärntecken oxe, längd 45 cm, vikt 1,4 g.
ARMRING, 18K guld, ihålig, innermått ca 6 x 5,5 cm, matterad/mönstrad utsida, vikt 24,5 g.
RING, 18K guld/vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/P, storlek 16 mm, vikt 2,9 g, en sten skadad, slitage.
HALSKEDJA, 18K vitguld, venezialänk, längd 50 cm, rodinering saknas på lås, vikt 5,5 g.
HÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, ca TW/SI, höjd 1,8 cm, vikt 0,6 g.
ARMBAND, 18K guld, bredd ca 8,5 mm, längd 19 cm, x-länk med platta för gravyr, vikt 17,6 g.
Silver Etui
CIGARETTETUI, 830 silver, svenska importstämplar, längd 18,5 cm, bredd 10 cm, höjd 3 cm, cederträ på insidan, totalvikt 428,5 g.
ARMBAND, silver, åttkantslipade diamanter, innermått 60 x 50 mm, vikt 25,7 g, diamanter med nagg och inverterade naturaler.