561 - 580 av 618
1...28293031 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 14 maj

Klubbad för

RING, sterlingsilver, bredd 7 mm, öppen, justerbar, vikt 0,8 g.

Utrop: 175 kr

Medaljer Ordenstecken

RIDDARTECKEN, 18K guld, Nordstjärneorden, emalj, bredd 39 mm, vikt med band 15,9 g, originaletui.

4 600 kr

Utrop: 5 200 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Dollar, 1881 O, Morgan, USA, kvalité ca 01, diameter 38 mm, vikt 26,7 g.

475 kr

Utrop: 400 kr

Mynt Svenska mynt

5 MYNT, silver, 1 Krona 1889 med lock ca 1?, 1 Krona 1904 ca 1/1+, 2 Kronor 1878 Sverige o. Norge ca 1, 2 Kronor 1892 oflagad ca 1, 2 Kronor 1907 ca 1+, total vikt 59,2 g.

Utrop: 800 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 1 Krona, 1918, Gustaf V, kvalité ca 1+, diameter 25 mm, vikt 7,5 g, mindre repor.

Utrop: 400 kr

Mynt Utländska mynt

5 ÅRSSET, silver / nickel / koppar, Kanada 1973, Bahamas 1974, Papua nya Guinea 1976, Jungfruöarna 1977, Trinidad och Tobago 1975, totalt 38 mynt, kvalité ca 0, etuier.

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, tusenskönor, sterlingsilver (14K roséguldpläterat), gula cubic zirkoner, längd 17-20 cm, vikt 2,3 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

Ädelstenar Akvamarin

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, roséförgyllt sterlingsilver, imitationspärla, höjd 22 mm, längd 40-45 cm, vikt 2,4 g.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, roséguldsförgyllt sterlingsilver, imitationspärla, höjd 12 mm, vikt 1,1 g, stift.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, höjd 60 mm, vikt 3,4 g, krokar.

275 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 8 mm, vikt 1,0 g, stift.

175 kr

Utrop: 200 kr

RING, sterlingsilver, droppslipad labradorit, mått 17 x 13 mm, stl 16,5 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 275 kr

COLLIER, rosenkvarts, organza, hängets storlek 50 x 50 mm, längd ca 45 cm.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, smaragder, bredd 6 mm, vikt 0,8 g, stift.

150 kr

Utrop: 175 kr

BROSCH/SPÄNNE, gulmetall, plast, bredd ca 12 cm.

Utrop: 175 kr

RING, förgyllt stål, aventurin, kvarts, höjd 22 mm, justerbar.

200 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, emalj, imitationspärla, höjd 13 mm, längd 44 cm, vikt 1,6 g.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, gulmetall, plast, höjd 21 mm, vikt 13,3 g, stift.

Utrop: 150 kr

Kuriosa Koppar

MARIA NILSDOTTER, förgylld koppar, claw candleholder, höjd 3,5 cm, vikt 103,4 g, etui.

500 kr

Utrop: 550 kr