321 - 340 av 624
1...161718...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 april

Klubbad för

Smycken Brudkrona

BRUDKRONA, förgyllt silver, Martin Elmblad, Stockholm 1941, höjd 85 mm, vikt 55,5 g, något skev.

Utrop: 900 kr

TESIL, silver, delvis förgylld, pärlbård, C.G. Hallberg, Stockholm 1917, längd 187 mm, vikt 50,8 g.

Utrop: 600 kr

DAVID ANDERSSEN, brosch, förgyllt sterlingsilver, grön emalj, Norge, vikt 6,9 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

PETER VON POST, hänge, sterlingsilver, Stockholm 1974, vikt 28,2 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

PETER VON POST, hänge, sterlingsilver, bergkristall, vikt 9,4 g.

Utrop: 350 kr

HÄNGE, sterlingsilver, design Stigbert, vikt 19,4 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, sterlingsilver, onyx, markasiter, längd 45,5 cm, vikt 72,1 g, ej knutet.

550 kr

Utrop: 550 kr

KALEVALA, brosch, silver, Finland, mått 60x65 mm, vikt 32,1 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

ARMRING, silver, rökkvarts, Bo Åström, Piteå 1963, vikt 22,1 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

NE FORM, brosch, sterlingsilver, bärnsten, Danmark, mått 45 mm, vikt 16,7 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, titan, 8 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 2,0 g.

850 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, förgylld metall, granater, längd 42 cm, vikt 8,6 g.

350 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, briljanter ca 0,92 ctv, W/SI, stl 15,75 mm, några briljanter med skador och nagg, vikt 4 g

Utrop: 5 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, hjärta med åttkantslipade diamanter längd 43/46 cm, vikt 2,1 g

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljant ca 0,39 ct TW/P, stl 16,25 mm, nagg på kuletten, vikt 1,4 g

2 900 kr

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 18K guld, hästsko, 14 rubiner, vikt 1,6 g.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, glaspärlor, lås i silver, längd 102 cm, bredd 0,5 cm, vikt 19,1 g, trasigt, lagningar.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Övrigt

AMETRIN, ovalslipad 23,05 ct, mått 20,9 x 16,6 x 12,5 mm, litet nagg på kuletten.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, sterlingsilver, oval blå topas, höjd ca 2 cm, vikt 2,8 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ovala blå topaser, mått ca 8 x 6 mm,stift, vikt 2,1 g

Utrop: 550 kr