Avslutad | Klockor – Lördag 6 april
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. S881329, Cal 3135, Verk nr. 6986315, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytta visare (Luminova), Jubileelänk, viklås (1998), Ref nr. 62523H-18-U1/455 B, cert, juli 1995, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. G32Y6897, Cal 3135, Verk nr. T31204Z8, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum (Roulette), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72600A-P6T/T1U+5WW, cert, juli 2019, box, ytterkartong.
TAG HEUER, Monaco, Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. DH2053, Boett nr. CW2112-0, kronograf, herrur, 38 x 38 (46,5) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. FC-5014/F Y4, ca 2000.
OMEGA, Seamaster 600 (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 23248508, Ref nr. ST 135.011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1966, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 17711206, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-3SC, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, defekt, läderband, ca 1960.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, W1, Ref nr. 6000, Boett nr. A947770, unisex, 35 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, maj 2023, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 600, Serie nr. 19266399, Ref nr. KO 14915, Boett nr. 14915 62 SC (C.B). herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1438, Serie nr. 55871017, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1503, Boett nr. 168.1503/196.1503 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, skadad klickring, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, mars 1998, box (skadad).
OMEGA, Seamaster, 120 m, Cal 1438, Serie nr. 55040990, PIC nr. 2311.10.00, Ref nr. DF 396.1501, Boett nr. 196.1501/396.1501 (LL), herrur, 36 mm, stål/guld, safirglas, datum, originallänk (stål/guld), viklås, Ref nr. 1501/823, cert, mars 1998, box (skadad).
TISSOT, Gentleman Titanium, Serie nr. 51XJFJL9K, Ref nr. T127.410.44.081.00, Boett nr. T127410A, herrur, 40 mm, titan, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, januari 2024, box, ytterkartong.
TAG HEUER, Aquaracer (300 m /1000 ft), Serie nr. RMT7082, Ref nr. WAY1312.BA0915, Boett nr. WAY1312, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla (skadad), originallänk, viklås, Ref nr. FAA072/Y-F9/3189, ca 2012, box, ytterkartong.
BREITLING, B-2, Chronometre, Cal 42 (ETA 2892 A2), Verk nr. 178399, Serie nr. 178399, Ref nr. A42362, kronograf, herrur, 43,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Fighterlänk, viklås, Ref nr. S0500/874 A, cert, november 2000, box, ytterkartong.
FICKUR, "FWT", jaktur, 53 mm, Boett nr. 76651, 18K guld, ankargång, vargtänder, defekt (servicebehov), innerlock i 18K guld, ca 1915, etui (Nordiska Kompaniet Uravdelningen Sthlm).
LONGINES, mormorsur, 36,5 mm, Boett nr. 1909666, 18K guld, ankargång, monogram, innerlock i 18K guld, ca 1906,
FICKUR, 58,5 mm, savonett, Boett nr. 4994, 14K guld, ankargång, saknar glas, kvartsrepeter, kronograf, skadad urtavla, defekt (går ej), innerlock i 14K guld, bucklor, ca 1915.
must de CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 88072 / 3 66001, damur, 20,5 x 20,5 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1985, box.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, herrur, 25 x 28 (34) mm, Boett nr. 5600, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne i gulmetal, ca 1990, box.
OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1154 (ETA 7750), Verk nr. 48618852, Serie nr. 48618852, PIC nr. 2298.80.00, Ref nr. TI 378.0504, Boett nr. 178.0504/378.0504 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, titan, automatisk, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504-826, ca 1995, box, ytterkartong.
Klockor Hermès
HERMÈS, Loquet, Serie nr. 1067448, Boett nr. L01.201, damur, 19,5 mm, doublé (10 micron), quartz, safirglas, armlänk, Ref nr. L01.100, ca 2000.