181 - 200 av 226
1...9101112 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. S881329, Cal 3135, Verk nr. 6986315, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytta visare (Luminova), Jubileelänk, viklås (1998), Ref nr. 62523H-18-U1/455 B, cert, juli 1995, box, ytterkartong.

48 000 kr

Utrop: 42 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. G32Y6897, Cal 3135, Verk nr. T31204Z8, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum (Roulette), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72600A-P6T/T1U+5WW, cert, juli 2019, box, ytterkartong.

68 000 kr

Utrop: 62 000 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. DH2053, Boett nr. CW2112-0, kronograf, herrur, 38 x 38 (46,5) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. FC-5014/F Y4, ca 2000.

26 000 kr

Utrop: 14 200 kr

OMEGA, Seamaster 600 (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 23248508, Ref nr. ST 135.011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1966, metallänk ej original.

3 800 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 17711206, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-3SC, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, defekt, läderband, ca 1960.

7 700 kr

Utrop: 2 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, W1, Ref nr. 6000, Boett nr. A947770, unisex, 35 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, maj 2023, box, ytterkartong.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 600, Serie nr. 19266399, Ref nr. KO 14915, Boett nr. 14915 62 SC (C.B). herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

Utrop: 2 600 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1438, Serie nr. 55871017, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1503, Boett nr. 168.1503/196.1503 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, skadad klickring, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, mars 1998, box (skadad).

15 200 kr

Utrop: 15 000 kr

OMEGA, Seamaster, 120 m, Cal 1438, Serie nr. 55040990, PIC nr. 2311.10.00, Ref nr. DF 396.1501, Boett nr. 196.1501/396.1501 (LL), herrur, 36 mm, stål/guld, safirglas, datum, originallänk (stål/guld), viklås, Ref nr. 1501/823, cert, mars 1998, box (skadad).

10 400 kr

Utrop: 11 000 kr

TISSOT, Gentleman Titanium, Serie nr. 51XJFJL9K, Ref nr. T127.410.44.081.00, Boett nr. T127410A, herrur, 40 mm, titan, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, januari 2024, box, ytterkartong.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 m /1000 ft), Serie nr. RMT7082, Ref nr. WAY1312.BA0915, Boett nr. WAY1312, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla (skadad), originallänk, viklås, Ref nr. FAA072/Y-F9/3189, ca 2012, box, ytterkartong.

2 800 kr

Utrop: 2 700 kr

BREITLING, B-2, Chronometre, Cal 42 (ETA 2892 A2), Verk nr. 178399, Serie nr. 178399, Ref nr. A42362, kronograf, herrur, 43,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Fighterlänk, viklås, Ref nr. S0500/874 A, cert, november 2000, box, ytterkartong.

16 400 kr

Utrop: 13 000 kr

FICKUR, "FWT", jaktur, 53 mm, Boett nr. 76651, 18K guld, ankargång, vargtänder, defekt (servicebehov), innerlock i 18K guld, ca 1915, etui (Nordiska Kompaniet Uravdelningen Sthlm).

Utrop: 31 000 kr

LONGINES, mormorsur, 36,5 mm, Boett nr. 1909666, 18K guld, ankargång, monogram, innerlock i 18K guld, ca 1906,

Utrop: 8 200 kr

FICKUR, 58,5 mm, savonett, Boett nr. 4994, 14K guld, ankargång, saknar glas, kvartsrepeter, kronograf, skadad urtavla, defekt (går ej), innerlock i 14K guld, bucklor, ca 1915.

13 400 kr

Utrop: 12 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 88072 / 3 66001, damur, 20,5 x 20,5 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1985, box.

9 500 kr

Utrop: 6 200 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, herrur, 25 x 28 (34) mm, Boett nr. 5600, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne i gulmetal, ca 1990, box.

2 000 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1154 (ETA 7750), Verk nr. 48618852, Serie nr. 48618852, PIC nr. 2298.80.00, Ref nr. TI 378.0504, Boett nr. 178.0504/378.0504 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, titan, automatisk, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504-826, ca 1995, box, ytterkartong.

Utrop: 25 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Loquet, Serie nr. 1067448, Boett nr. L01.201, damur, 19,5 mm, doublé (10 micron), quartz, safirglas, armlänk, Ref nr. L01.100, ca 2000.

6 100 kr

Utrop: 6 200 kr

Klockor Oris

ORIS, Williams F1 Team, Cal 635 (ETA 2836-2), Serie nr. 23-58937, Ref nr. 635.7560.4164, Boett nr. 7560, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 30.20.41, längd 160 mm, ca 2004.

Utrop: 6 200 kr