121 - 140 av 172
1...6789 Gå till

Avslutad | Smyckekvaliten – Lördag 8 juni

Klubbad för

CARTIER, armband, Love Bracelet, 18K roséguld, serienr. UY6867, stl 18, vikt 33,8 g, skruvmejsel och originaletui.

52 000 kr

Utrop: 46 000 kr

CARTIER, collier, Penelope, 18K guld, serienr. 723195, längd 37,5 cm, vikt 126,8 g.

128 000 kr

Utrop: 110 000 kr

CARTIER, armband, Maillon Panthere, 18K guld, serienr. 617800, längd 18,5 cm, vikt 67,9 g.

51 000 kr

Utrop: 56 000 kr

H STRÖMDAHL, enstensring, 18K guld, briljantslipad diamant 2,02 ct enligt gravyr, ca River-TW(E-F)/VS2, Stockholm 2005, stl 16,25+ mm, vikt 14,8 g.

Utrop: 190 000 kr

FRED, örhängen, Une Ile d Or, 18K guld, refnr. 1007054, serienr. 8B0225, 2,5x1,6 cm, vikt 13,4 g, stift/clips, originaletui, ytterkartong.

11 200 kr

Utrop: 12 400 kr

VAN CLEEF & ARPELS, collier, Vintage Alhambra, 18K vitguld, pärlemor, serienr. JE799895, längd 37-41 cm, vikt 5,2 g, påse, originaletui, ytterask.

24 000 kr

Utrop: 15 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter 7,85 ctv, River-TW(E-F)/SI1, GIA inskriptioner, stl 16,5 mm, vikt 6,4 g, några diamanter har lätt slitage på fasettkanter.

130 000 kr

Utrop: 150 000 kr

RING, platina, dropp-, navette-, baguette- och briljantslipade diamanter ca 3,00 ctv, ca TW-W/VVS-VS, fransk mästarstämpel, stl 16,75 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 68 000 kr

ARMBAND, platina, 18K vitguld, safirer ca 2,05 ctv, antik-, gammal- och rosenslipade diamanter, Frankrike, längd 20 cm, vikt 16,8 g, safirer med nagg, några diamanter med nagg och skador, senare armlänk.

Utrop: 29 000 kr

RING, platina, ovalslipad obehandlad Burmesisk safir 3,45 ct, GRS report GRS2009-091688, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17,5 mm, vikt 7,8 g, safiren har inneslutningar som når ytan samt små nagg, enstaka diamanter har nagg och små skador.

Utrop: 66 000 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, 3 rader, odlade pärlor ca 7,0-7,5 mm, lås och mellandelar i 18K vitguld med briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW/VS, längd 19,5 cm, vikt 43,8 g.

15 400 kr

Utrop: 15 000 kr

ARMRING, 18K guld, antikslipad diamant ca 0,60 ct, ca W(H)/VS2, L. Larson & Co, Göteborg 1888, stl 5,8x4,8 cm, vikt 12,3 g, säkerhetskedja, små bucklor, diamanten har små nagg vid rondisten, etui.

13 200 kr

Utrop: 15 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad obehandlad rosa safir ca 0,80 ct, briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,3 g, safiren har nagg vid rondisten, enstaka diamanter har nagg.

12 000 kr

Utrop: 13 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 53 briljantslipade diamanter ca 8,55 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 20 cm, vikt 13,9 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 102 000 kr

OLE LYNGGAARD, Snakes Ring medium, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,02 ctv, stl 52, vikt 11,5 g, originaletui och ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 32 000 kr

LAPPONIA, armband, Reindeer Jotos, 18K guld, Björn Weckström, längd 19,5 cm, vikt 22,9 g.

15 200 kr

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K guld/platina, odlade halvpärlor, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, Frankrike, stl 18,25 mm, vikt 12,5 g.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ARMBAND, 18K guld, Frankrike, bredd 32 mm, längd 19 cm, vikt 115,0 g, etui.

73 000 kr

Utrop: 66 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 6,57 ct, baguette- och briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW/VS, Frankrike, stl 16,5 mm, vikt 5,0 g.

12 200 kr

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K vitguld, hexagonalt slipad diamant 5,01 ct, Fancy Brownish Yellow/SI1, GIA Coloured Diamond Grading Report 5212772062, navette- och briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 8,6 g.

Utrop: 310 000 kr