141 - 160 av 273
1...789...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 april

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld/platina, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS, Guldsmed Lars-Ola Sellen, Gnesta, höjd 11 mm, vikt 4,2 g, stift, en diamant har litet nagg på kuletten.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, Dew Drops, oxiderat sterlingsilver, delvis förgyllda, serpentin, design Charlotte Lynggaard, höjd 28 mm, krokar, vikt 6,4 g, smyckespåse, originalask.

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,88 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, längd 16 cm, vikt 9,2 g.

18 000 kr

Utrop: 16 400 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca TW-W/VS, längd 16 cm, vikt 8,5 g.

15 000 kr

Utrop: 16 400 kr

WIWEN NILSSON, armband, sterlingsilver, ring - och stavlänk, signerad, Lund 1961, längd 19 cm, vikt 25,3 g. (d)

6 100 kr

Utrop: 6 000 kr

ATELIER BORGILA, collier, sterlingsilver, Richard Watervall, Stockholm 1988, längd 73 cm, vikt 146,2 g.

2 600 kr

Utrop: 2 300 kr

LANTZ, ring, 18K vitguld, bergkristall ca 4,70 ct, Stockholm 1986, stl 15 mm, vikt 10,9 g, bergkristallen med små nagg.

Utrop: 6 600 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, groda, sterlingsilver, höjd 22 mm, vikt 4,9 g, smyckespåse, originalask.

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

OLE LYNGGAARD, hänge, Sweet Drop, Elefant, sterlingsilver, briljantslipad diamantca 0,005 ct, höjd 24 mm, vikt 5,2 g, smyckespåse, originalask.

3 600 kr

Utrop: 2 500 kr

OLE LYNGGAARD, collier, vita stenkulor ca 10 mm, sterlingsilver, längd 83 cm, dobbar, vikt 128,2 g, originalpåse.

Utrop: 900 kr

OLE LYNGGAARD, collier, bruna stenkulor ca 12 mm, sterlingsilver, längd 46 cm, dobbar, vikt 88,4 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(G)/P2, 2 briljantslipad diamanter ca 0,56 ctv, ca W-TCr/SI, 6 briljantsliapde diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-W/SI, stl 16 mm, vikt 4,7 g, något oval ringskena, mittstenen med inverterade naturaler och inneslutningar som når ytan, nagg på kuletten.

Utrop: 17 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,83 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, längd 16,5 cm, vikt 6,4 g.

Utrop: 29 500 kr

OLE LYNGGAARD, armband, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant ca 0,05 ct, ca W/VS, längd 18,5 cm, vikt 46,1 g.

22 000 kr

Utrop: 24 000 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, Rustik, 18K vitguld/guld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, höjd 34 mm, vikt 15,1 g, clips.

Utrop: 8 500 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, Rustik,18K vitguld/guld, briljantslipad diamant 0,09 ct, W/VS, höjd 20,3 mm, vikt 7,1 g.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant 0,08 ct, W/VS, mått 34x23 mm, vikt 17 g.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Rustik, 18K vitguld/guld, briljantslipad diamant ca 0,08 ct, W/VS, stl 18,75 mm, vikt 7,3 g, storleksändrad.

Utrop: 5 600 kr

OLE LYNGGAARD, lås, Rustik, 18K vitguld/guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, W/VS, vikt 3,7 g, armband, 3 - radigt, silver/14K guld, längd 19 cm, vikt 11,6 g.

6 200 kr

Utrop: 4 500 kr

OLE LYNGGAARD, kullås, 18K vitguld, räfflad yta, diameter 12 mm, vikt 4,3 g, odlade pärlor, ca 6,5 mm, längd 43 cm.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr