201 - 220 av 273
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 april

Klubbad för

EFVA ATTLING, hänge / kedja, sterlingsilver, Ring Around, ankarlänk, längd 70 cm, vikt 11,2 g, signerad, originalask.

Utrop: 800 kr

RING, Knut, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,73 ctv enligt gravyr, ca River-TW/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g, svaga fattningar.

Utrop: 19 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, behandlad blå briljantslipade diamanter 0,46 ctv enligt gravyr, höjd 32 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 7 700 kr

LARS ARBY, ljusstakar, ett par, sterlingsilver, på fot, genombruten dekor, Göteborg 1980, höjd 19 cm, signerade, vikt 557,0 g.(d)

3 900 kr

Utrop: 4 200 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, blå behandlade briljantslipade diamanter 1,29 ctv enligt gravyr, längd 17 cm, vikt 6,8 g.

Utrop: 19 000 kr

RING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW/VS1, 9 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS-SI, stl 18,75 mm, vikt 13,9 g, den större diamanten med nagg på kuletten samt repa på bordet.

Utrop: 50 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,62 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 6 100 kr

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, Finland 1998, längd 90 cm, vikt 55,1 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, Finland 1998, längd 41 cm, vikt 12,5 g.

Utrop: 1 200 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 187, sterlingsilver, Torun Bülow-Hübe, stl 17,25 mm. vikt 15,6 g.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

WIWEN NILSSON, ring, sterlingsilver, bergkristall, signerad, Lund 1942, stl 16,5 mm, vikt 6 g, bergkristalen med nagg (d)

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, höjd 14 mm, vikt 7,2 g, huggies.

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

Smycken Enstaka örhänge

WIWEN NILSSON, enstaka örhänge, 18K guld, bergkristall, vikt 2,7 g, (d)

Utrop: 1 800 kr

ENGELBERT, collier, Ruta, sterlingsilver, Sigurd Persson för Stigbert, Stockholm 1957, längd 43 cm, vikt 68 g, etui.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

ENGELBERT, armband, Ruta, sterlingsilver, Sigurd PErsson för Stigbert, Stockholm 1957, längd 18,5 cm, vikt 28,4 g, etui.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

EBGELBERT, ring, Ruta, sterlingsilver, Sigurd Persson för Stigbert, Stockholm 1957, stl 17,5 mm, vikt 5,7 g.

650 kr

Utrop: 500 kr

ENGELBERT, örhängen, Ruta, sterlingsilver, Sigurd Persson för Stigbert, Stockholm 1957, höjd 45 mm, vikt 9,7 g, skruvmekanism.

950 kr

Utrop: 500 kr

ENGELBERT, örhängen, Ruta, sterlingsilver, Sigurd Persson för Stigbert, Stockholm 1957, vikt 7,4 g, skruvmekanism, etui.

400 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, Ivan Tarratt, ankarlänk i metall, längd 60 cm, vikt 36,7 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld 7 briljantslipade idamanter ca 0,70 ctv ca TW-TCr(G-I)/VS, stl 18,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 7 100 kr