141 - 160 av 247
1...789...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 mars

Klubbad för

GEORG JENSEN, alliansring, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,45 ct, ca TW(G)/VS, ref, 1553D, stl 17 mm (54), vikt 3,2 g, repor på insidan av ringskenan.

Utrop: 6 100 kr

KEDJA, sterlingsilver, stavlänkar, osignerat, troligtvis Ray Urban, längd ca 92 cm, vikt 98,2 g,

1 100 kr

Utrop: 750 kr

EFVA ATTLING, ring, 18K vitguld, stl 16,25 mm, vikt 8,9 g.

Utrop: 5 200 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, delvis rodinerat, höjd 21 mm, vikt 4,8 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 1,23 ctv enligt gravyr, Faint Brownish Pink-Fancy Light Pink/VS-P, längd 16,5 cm, vikt 7,1 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 29 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,52 ct, ca Fancy Brownish Yellow/SI1, GIA certifikat 2171971641, stl 16,5+ mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 56 000 kr

RING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,75+ mm, vikt 8,2 g, enstaka diamanter har minimala nagg.

20 000 kr

Utrop: 23 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,39 ctv enligt gravyr, ca Light Brown-Light Brownish Yellow/P, längd 18 cm, vikt 6,8 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 14 400 kr

TAPIO WIRKKALA, hänge/kedja, Silver Moon, sterlingsilver, Kultakeskus Oy, Finland, höjd 49 mm, längd 60 cm, vikt 9,3 g, originalask.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

TAPIO WIRKKALA, hänge/kedja, Full Moon, silver, Kultakeskus Oy, Finland, höjd 5,5 cm, längd 45 cm, vikt 12,7 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,91 ct, Fancy Light Yellow/VVS2, GIA Coloured Diamond Report 2151519291, höjd 15 mm, kedja 42 cm, vikt 4,4 g, litet nagg på kuletten.

Utrop: 36 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rosen- och briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca Fancy Light Grayish Yellow-Fancy Intense Yellow/SI-P, höjd 65 mm, vikt 5,8 g, brisyrkrokar.

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K svärtat vitguld, 188 svarta briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, diameter 42 mm, vikt 7,3 g, lätt slitage.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ARMRING, 18K vitguld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, 5,5 x 4,7 cm, vikt 15,1 g.

12 200 kr

Utrop: 10 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW(G)/VS, Annika Bertilsdotter, Stockholm 2018, diameter ca 8,9 mm, vikt 2,9 g.

3 400 kr

Utrop: 3 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS-SI, Annika Bertilsdotter, Stockholm 2018, diameter ca 11,9 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 6 300 kr

LAPPONIA, armband, 18K guld, design Björn Weckström, Finland 1976, längd 18 cm, säkerhetskedja, vikt 11,0 g.

10 400 kr

Utrop: 6 600 kr

GEORG JENSEN, ring, A29, sterlingsilver, stl 16,5 mm, vikt 12,2 g, visst slitage.

Utrop: 1 000 kr

EFVA ATTLING, örhängen, sterlingsilver Loopiloop, höjd ca 6,3 cm, stift, vikt 12,6 g

900 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, hänge, sterlingsilver, Loopiloop, höjd ca 6 cm, vikt 6,6 g

800 kr

Utrop: 380 kr