61 - 80 av 198
1...345...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 februari

Klubbad för

LONGINES, Heritage, Skin Diver Watch, Cal 888, Serie nr. 49825420, Ref nr. L2.822.4.56.6, Boett nr. L2.822.4, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. L600155684, cert, september 2023, box, ytterkartong.

Utrop: 15 000 kr

Klockor Hublot

Utrop: 62 000 kr

BREITLING, Headwind (500M/1650FT), Chronometre, Cal 45 (ETA 2834-2), Verk nr. 222166, Serie nr. 222166, Ref nr. A45355, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, skadad urtavla, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S3900/350 A, cert, april 2002, box (skadad/ej komplett), ytterkartong.

19 600 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Kronometer Stockholm

KRONOMETER STOCKHOLM, "Breitling", Cal Venus 170, Serie nr. 416331, kronograf, herrur, 34 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ej signerat urverk/boett, läderband, ca 1940.

8 100 kr

Utrop: 9 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Linen Dial", Ref nr. 16234, Serie nr. E243332, Cal 3135, Verk nr. 5661000, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, gravyr, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-O8/555 B, ca 1990.

38 500 kr

Utrop: 27 000 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 14585979, Ref nr. CK 2791, Boett nr. 2791-6, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

5 700 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Ferrari (T Swiss Made T), Cal 2201-160B, Serie nr. 716, Boett nr. 8030, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne i stål, ca 1995.

8 500 kr

Utrop: 8 500 kr

SEIKO, Prospex LX GMT, Spring Drive, Cal 5R66, Serie nr. 930184, Ref nr. SNR025J1, Boett nr. 5R66-0BM0, herrur, 44,8 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås (titan/stål), cert, februari 2022, box, ytterkartong.

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

OMEGA, Constellation, Quadra, Cal 1376, Serie nr. 56959741, PIC nr. 1835.46.51, Ref nr. ST 895.1230, Boett nr. 895.1230, damur, 19,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanter på urtavla (4 st. 8/8), briljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 0,23 ctv), integrerat läderband, originalspänne i stål, cert, augusti 2000, box, ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 200 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Ref nr. 326, Serie nr. 002305, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk (S), ca 2005, box.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

LONGINES, fickur, 53 mm, Cal G.F, Boett nr. 1175053, 18K guld, ankargång, ca 1900, etui (L.N.Brink, Hallsberg).

11 200 kr

Utrop: 9 700 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal L.178, Serie nr. 31119112, Ref nr. L5.155.4.71.6, Boett nr. L5.155.4, damur, 20 x 24,5 (30) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, defekt (går ej, servicebehov), originallänk, viklås, Ref nr. 27634, ca 2005.

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1456, Serie nr. 54163502, Ref nr. DB 795.1080, Boett nr. 795.1080.1, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor/nagg), integrerad originallänk (helstav), viklås (defekt, se fördjupad information), Ref nr. 6104/465.6, ca 1993.

3 800 kr

Utrop: 1 900 kr

LONGINES, Golden Wing (100 Meters), Serie nr. 28401532, Boett nr. L3.112.3 / 7721 250, damur, 28 mm, bicoulour, quartz, safirglas (repor), datum, skadad urtavla/visare, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 37659, ca 1996.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

MONTEGRAPPA, Nero Uno, Cal ETA 2824-2, Ref nr. IDNLWSBK, herrur, 42 mm, svart PVD, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 167/999).

5 000 kr

Utrop: 5 400 kr

Klockor Corum

CORUM, Bubble, Serie nr. 659431, Boett nr. 163.150.20, herrur, 45 mm, stål, quartz, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat läderband, viklås, cert, oktober 2001, box, ytterkartong.

Utrop: 6 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 38638255, Ref nr. BA 132.9051, Boett nr. 132.9051-1 / 1181, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, logo på urtavlan, defekt krona/ställaxel, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1977, box.

6 600 kr

Utrop: 5 200 kr

JAEGER-LECOULTRE, damur, 29 x 21 (35) mm, Cal K840, Serie nr, 2138955, Ref nr. A 6012, Boett nr. 6012 / 124242, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, buckla, läderband, ca 1970.

Utrop: 6 200 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1455, Serie nr. 51578879, Ref nr. DR 595.1080, Boett nr. 595.1080, damur, 23 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), integrerat läderband (se fördjupad info), originalspänne, ca 1989.

Utrop: 2 600 kr

Klockor Locman

LOCMAN, Italy, Nuovo, Serie nr. 9886, Ref nr. 020, unisex, 32,5 x 46 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, pärlemorurtavla, läderband, originalspänne, ca 2008.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr