341 - 360 av 425
1...171819...22 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 6 februari

Klubbad för

ARMBAND, 6 st, sterlingsilver/förgyllt sterlingsilver, längd 17-18 cm, totalvikt 5,2 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

SMYCKESET, armring, örhängen, 2 st ringar, förgyllt silver, vit emalj, smaragder, paste, halvpärlor, troligen Ungern, mått armring 6 cm, stl ringar 17/18,5 mm, vikt 101,1 g, smaragder med skador, flera halvpärlor saknas, örhängen med skruvmekanism i 18K guld från Engelbert.

RING, förgyllt silver, färgstenar och imitationspärla, stl 18,5 mm, vikt 16,8 g, en sten saknas.

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt silver, paste, filigran, längd 56 cm, vikt 42,4 g, slitage.

Mynt Utländska mynt

MYNT, koppar, 5 Kopek, 1783, Ryssland, kvalité ca 1, diameter 40 mm, vikt 47,8 g, kantex.

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 14K guld, blå topas, vit topas, 21 x 8 mm inklusive ögla, vikt 2,8 g.

Utrop: 1 300 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, modell Aurora, 4 briljantslipade diamanter 0.06 ctv TW/VS, Georg Jensen, vikt 0.9 gram.

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,05 ct, ca TW-W/P höjd 12 mm, vikt 1,0 g.

800 kr

Utrop: 700 kr

KEDJA, 18K guld, fantasi, längd ca 41 cm, vikt 3,0 g.

Utrop: 1 600 kr

COLLIER. sterlingsilver, ormens bredd 91 mm, längd ca 46 cm, vikt 6,0 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGEN, 14K guld, 4 st gubbar, cubic zirkon, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, figarolänk, blå emalj, längd 15 cm, vikt 3,0 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

KLACKRING, 18K guld, klackens mått 8 x 6 mm, storlek 18,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, orm, storlek 17,5 mm, vikt 4,1 g.

3 300 kr

Utrop: 2 200 kr

HELALLIANSRING, 18K rodinerat guld, 28 briljant- och 1 swisslipad diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-Cr(G-H)/VS-P, stl 16,25 mm, vikt 3,2 g, swisslipade diamanten skadad på kuletten, en briljantslipad diamant skadad på kronan.

3 600 kr

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K guld/vitguld, storlek 20 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 600 kr

KEDJA, 12 st, gulmetall, olika sorter och längder.

150 kr

Utrop: 175 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K guld, smaragd, gammalslipad diamant, skev krok, vikt 0,6 g.

550 kr

Utrop: 175 kr

Mynt Sedel

6 SEDLAR, 10000 Kronor 1958 ca 1/1+, 2 st 100 Kronor 1953-1963 ca 1? - 1, 2 st 10 Kronor 1981-1984 ca 1 - 1+, 5 Kronor 1946 ca 1+/01.

24 000 kr

Utrop: 15 000 kr

HÄNGE, 6 st, silver, totalvikt 10,8 g.

Utrop: 175 kr