141 - 160 av 228
1...789...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 januari

Klubbad för

RING, 18K guld/vitguld, blå safir, Limhams Guldsmedja, stl 17,25 mm, vikt 8,1 g.

4 200 kr

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K guld, ljusgrön beryll, Francs Guld, Stockholm 1978, stl ca 17 mm, vikt 15,9 g.

Utrop: 9 000 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,75+ mm, vikt 8,2 g, enstaka diamanter har minimala nagg.

Utrop: 23 000 kr

STRÖMDAHL, alliansring, Corona, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 15,25 mm, vikt 5,7 g, några diamanter har små nagg.

Utrop: 19 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,15 ctv, River-TW/VVS-VS, Kaplans Safir, Stockholm 2023, stl 17,5 mm, vikt 5,0 g, enstaka diamanter har minimala nagg.

Utrop: 23 000 kr

RING, 18K vitguld, rosenslipad svart diamant 1,32 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,83 ct, TW(G)/VVS2, GIA inskription 2185468878, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 15 mm, vikt 3,4 g, enstaka sidostenar har nagg.

Utrop: 39 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,95 ctv, TW/VS-SI, vikt 1,9 g, stift, ena diamanten har inverterade naturaler vid rondisten.

Utrop: 21 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,93 ctv, TW/VVS-VS, vikt 2,0 g, diamanterna har små kulettfasetter.

Utrop: 25 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, W(H)/VS2, längd 46,5 cm, vikt 2,6 g, diamanten har liten kulettfasett.

Utrop: 45 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppformade agater 17,57 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, höjd 37 mm, vikt 7,0 g, stift.

Utrop: 9 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briolettslipade månstenar 14,09 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, höjd 36 mm, vikt 6,0 g, stift.

Utrop: 8 200 kr

CHANEL, Chamelia Star Clover Band Ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, serienr. 17H512, Frankrike, stl 16 mm, vikt 11,0 g.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

CARMOSÉRING, platina, droppslipad diamant 1,02 ct, Fancy Brownish Greenish Yellow/SI1, GIA Colored Diamond Report 2225742963, briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 16 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 40 000 kr

L´ETUI, alliansring, platina, briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW/VS, Stockholm 2011, stl 15,25 mm, vikt 4,5 g, gravyr.

Utrop: 2 800 kr

TIFFANY & CO, enstensring, platina, Lucidaslipad diamant 0,40 ct, TW(G)/VVS1, stl 15,25 mm, vikt 3,9 g, certifikat, originaletui.

Utrop: 14 000 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 19 briljantslipade diamanter ca 1,49 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 21 500 kr

Utrop: 14 200 kr

ARMBAND, 18K guld, evighetssymbol, 25 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, längd 16/18 cm, vikt 3,3 g.

Utrop: 9 600 kr