161 - 180 av 200
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 13 januari

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Cal 1432, Serie nr. 47108294, Ref nr. CD 196.0282, Boett nr. CD 196.0282 (KB), herrur, 35 mm, guld på stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, ca 1984, metallänk ej original.

3 200 kr

Utrop: 2 200 kr

CARTIER, Santos 100, Cal 076 (ETA 2671), Ref nr. W20107X7, Boett nr. 335603CE / 2878, herrur, 33 x 32,5 (44) mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas (nagg), läderband, viklås (stål/rosa guld), ca 2007, tygpåse.

32 500 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. 5685332, Cal 3035, Verk nr. 0186137, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, servicebehov, Jubileelänk (se fördjupad info, storleksändras ej), viklås, Ref nr. U.S.A, ca 1978.

29 500 kr

Utrop: 28 000 kr

ROLEX, Orchid (Swiss), Ref nr. 2665, Serie nr. saknas, Cal 1400, Boett nr. 1 286, damur, 19 x 24 (30) mm, 18K guld, manuell, safirglas (nagg), skadad urtavla, OBS: se fördjupad information, läderband, ca 1975.

6 600 kr

Utrop: 6 200 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 157, Boett nr. 1565/CC70236, damur, 24 x 24 (35) mm, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i stål, ca 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 13 000 kr

LONGINES, Hydro Conquest (30 bar (300 meter), Cal L888 (ETA A31L02, Serie nr. 47998089, Ref nr. L3.741.4.96.6, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. L639125922, cert, april 2019, box, ytterkartong.

6 300 kr

Utrop: 6 200 kr

LUMINOX, Mariner (200 Meters), Boett nr. 6250, herrur, 45 mm, svart stål, quartz, safirglas, datum, läderband (se fördjupad info), originalspänne, ca 2010.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

LUMINOX, Atacama Field Day-Date (200 Meters), Boett nr. 1920, herrur, 44 mm, svart stål, quartz, safirglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 2015.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

TAG HEUER, 4000, Professional (200 Meters T-Swiss Made-T), Serie nr. A06027, Boett nr. 994.708A, damur, 28 mm, doublé, quartz, safirglas, datum, skadade visare, originallänk, viklås, Ref nr. 516/A, ca 1992, box (ej tidsenlig), ytterkartong (ej komplett).

4 100 kr

Utrop: 4 200 kr

Klockor Chanel

CHANEL, J12, Serie nr. W.H.49141, Ref nr. H1628, damur, 34 mm, vit high-tech ceramic, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (12 st. 8/8), originallänk, viklås i stål, Ref nr. H2000, cert, februari 2010, box, ytterkartong.

18 000 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, Lady Dual Time, Cal UN024 (ETA 2892A2), Verk nr. 008502, Serie nr. 0254, Boett nr. 243-22, damur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas (repa), stort datum, två tider, liten sekundvisare, diamanturtavla (32 st. ca TW/VS), glasbaksida, originallänk, viklås, cert, januari 2008, box, ytterkartong.

23 000 kr

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, fickur, 53 mm, savonett, "Rödtolva", Serie nr. 4727816, Boett nr. 5596248, 18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, gravyr, bucklor, ca 1915, etui (Gust. Lindström, Stockholm).

17 600 kr

Utrop: 17 000 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1270, Serie nr. 56070059, PIC nr. 1242.50.00, Ref nr. DB 386.1201, Boett nr. 386.1201 (LL), kronograf, herrur, 37 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), skadad urtavla/visare, datum, integrerad originallänk (skadad, se fördjupad information), viklås, Ref nr. 1550/860, cert, december 1998.

7 200 kr

Utrop: 6 200 kr

Klockor Oris

ORIS, damur, 28 mm, Cal 583 (ETA 2688), Boett nr. 19 58067/7510, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2005.

Utrop: 1 600 kr

MERMOD FRÉRES, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 88759, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1890

10 400 kr

Utrop: 9 500 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, damur, 21 mm, Cal 41, Serie nr. 1228397, Boett nr. 1270687, 18K guld, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, servicebehov, läderband, ca 1951.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1455, Serie nr. 50441296, Ref nr. ST 795.1080, Boett nr. 795.1080, damur, 22,5 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6104/465, ca 1986.

3 900 kr

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 21860750, Ref nr. CD 166.020, Boett nr. 166.020 (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, renoverad urtavla, läderband, ca 1964.

4 500 kr

Utrop: 2 600 kr

OMEGA, Seamaster, Electronic (f 300 Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 34634516, Ref nr. ST 198.001, Boett nr. 198.001 (C,B), herrur, 36,5 mm, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, läderband, ca 1972.

3 300 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Genève (-Swiss Made-), Cal 613, Serie nr. 34671995, Ref nr. ST 136.0049, Boett nr. 136.0049, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1972.

4 200 kr

Utrop: 2 700 kr