101 - 120 av 399
1...567...20 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari

Klubbad för

LONGINES, "K.E.Hallin, Upsala", fickur, 53 mm, Boett nr. 1045764, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, defekt, gravyr, bucklor, ca 1900.

800 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4162812, Boett nr. 4956520, silver (0,800), ankargång, skadad/renoverad urtavla, skadad boett, monogram, bucklor, ca 1912.

450 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, 50 mm, Boett nr. 30627, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1915, fickurskedja i vitmetall.

550 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, fickur, 48 mm, Cal 38,5L T1, Serie nr. 10043321, Boett nr. 141-1, stål, ankargång, saknar glas, skadad urtavla, ca 1944, fickurskedja i vitmetall.

700 kr

Utrop: 175 kr

EXAKT, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 796353, doublé, ankargång, skadad urtavla, gravyr, skadad boett, bucklor, ca 1925, fickurskedja i gulmetall.

650 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Minerva

MINERVA, fickur, 51 mm, Verk nr. 1738171, Boett nr. 657459, kronograf, stål, ankargång, saknar visare, skadad urtavla, defekt (går ej), ca 1960.

650 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Irony, Greenalize, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz (går ej), plexiglas, datum, originallänk, ca 1997, etui.

150 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Irony, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz (går ej), plexiglas, datum, originallänk, ca 2000, etui.

275 kr

Utrop: 175 kr

FICKUR, "Tre Kronor", "Antimagnetic" 50 mm, Boett nr. 13723, nickle, ankargång, gravyr, ca 1940.

450 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Minerva

MINERVA, stoppur, 51 mm, Boett nr. 595563, vitmetall, mekanisk, 60 sek / 30 min, ca 1970.

150 kr

Utrop: 175 kr

HANOWA, Swiss Military, Boett nr. 6-4231/6-5231, herrur, 39 mm, stål, quartz (går ej), safirglas, datum, läderband, ca 2010.

150 kr

Utrop: 175 kr

Klockor Minerva

MINERVA, stoppur, 51 mm, Boett nr. 460846, vitmetall, mekanisk, 60 sek/30 min, ca 1970.

150 kr

Utrop: 175 kr

LEJON, damur, 20 x 40 (57) mm, silver (0,800), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, skadad ställaxel, integrerad originallänk (0,800), ca 1970.

275 kr

Utrop: 175 kr

FICKUR, 48 mm, Boett nr. 21631, silver, ankargång, skadad urtavla, bcuklor, ca 1910.

400 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, fickur, 53 mm, Serie nr. 4500550, Boett nr. 5407232, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, motiv (Lok), saknar bygel, ca 1915.

475 kr

Utrop: 175 kr

ZENITH, fickur, 51 mm, Serie nr. 2788062, Boett nr. 3361710 / 2488, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1927.

500 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, hematit, mått 6,0 mm, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 250 kr

COLLIER, färgade kvartskulor, skruvlås i metall, längd 57 cm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver, snidad rosenkvarts, dekorerade svarta kulor med blommor, längd 62 cm.

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7 mm, knutet, längd 120 cm.

550 kr

Utrop: 550 kr