281 - 300 av 305
1...141516 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 januari

Klubbad för

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, ST DUPONT, roséguldsfärgad, brun, röd emalj, Refnr 81FFT68, 5,5x4x1 cm, etui, ytterkartong, ej funktionstestad.

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, ST DUPONT, guldfärgad metall, räfflad, Refnr N6HL21, 6x3,5x1 cm, etui, ej funktionstestad.

550 kr

Utrop: 500 kr

Mynt Sedel

SEDLAR, 9 st 1 Krona 1914-1921 ca 1?, 1 st 5 Kronor 1948 ca 01/0.

Utrop: 200 kr

Silver Fat

COASTER, silver, bakelit, Neptunus, GAB, Stockholm 1963, diameter 12,3 cm, vikt 114,5 g.

650 kr

Utrop: 500 kr

Mynt Sedel

SEDLAR, 100 Kr 1961, 10 Kr 1950, 3 st 5 Kr 1963, blandad lägre kvalité, klotter på hundralappen.

Utrop: 175 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, ST DUPONT, guldfärgad metall, brun emalj, Refnr, 16JYD56, cert, etui, ej funktionstestad.

700 kr

Utrop: 800 kr

FÖRSTORINGSGLAS, krom, pärlemor, diameter 10 cm, längd 25 cm.

275 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, ST DUPONT, svart emalj, rosefärgad metall. Refnr 0NEF40, 5,5x3,5 cm, ej funktionstestad.

1 200 kr

Utrop: 550 kr

BROSCH, gulmetall, granater, bredd 46 mm, vikt 12,8 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

BROSCHER, 2 st, gulmetall, granater, mått 35x35 mm respektive 22x10 mm , totalvikt 9,5 g.

325 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld, färgstenar bl. a. kalcedon, kvarts, rubin, safir, stl 17,25 mm, vikt 5,5 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

SMYCKESET, collier, 2 par örhängen, armband, ring, granater, förgyllt silver, låghaltigt guld, pärlor, dom mindre örhängena är i förgylld metall.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, gulmetall, granater, längd 18,5 cm, bredd 12 mm, vikt 19,2 g, säkerhetskedja.

425 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE OCH MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, orm, Kalevala Koru, total vikt 22,5 g, ask.

1 600 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld/vitguld, längd 42 cm, vikt 7,8 g.

3 700 kr

Utrop: 3 900 kr

SMYCKESET, ring och örhängen, förgyllt silver, rökkvarts, örhängenas bredd 20 mm, ringens stl 16 mm, totalvikt 28,8 g.

400 kr

Utrop: 200 kr

ARMBAND, stelt, silver, syntetisk spinell (mindre nagg), innermått 64x57 mm, skenans bredd 11 mm, stenens mått 22x12 mm, vikt 24,2 g.

275 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGEN, 4 st, silver, totalvikt 44,9 g.

225 kr

Utrop: 200 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad 7,11 ct, väldigt mörkblå ton

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, sterlingsilver, bergskristall, kedjans längd 46-49 cm, hängets höjd 47 mm, vikt 13,6 g.

750 kr

Utrop: 200 kr