121 - 140 av 308
1...678...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2023

Klubbad för

TISSOT, Tradition, Serie nr. RUB SFU QY6, Ref nr. T063.610.16.057.00, Boett nr. T063610 A, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, mars 2023, box.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Black Bay Fifty-Eight (220m:660 ft), "Nymans Edition", Chronometer, Cal MT5402, Serie nr. 4TH8271, Ref nr. M79030B, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. 72040-ZE05, cert, oktober 2021, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad.

48 000 kr

Utrop: 37 000 kr

BREITLING, Bentley Motors, Chronometre, Cal 25 B (ETA 2892A2), Verk nr. 781048, Serie nr. 781048, Ref nr. A25362, Boett nr. 2404 B3, kronograf, herrur, 48,7 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, viklås, ca 2004, box (skadad).

Utrop: 26 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Cal 1152 (B) Serie nr. 53553199, PIC nr. 3511.50.00, Ref nr. ST 175.0043, Boett nr. 175.0043/375.0043 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, utbytta visare (Luminova), skadad urtavla, servad april 2023, ca 1992, metallänk ej original.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, herrur, 34 mm, Cal 351, Serie nr. 1252365, Ref nr. CK 2597, Boett nr. 2597-2, stål (Staybrite), hammarautomat, plexiglas, utbytt sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1951.

4 800 kr

Utrop: 3 900 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 33 mm, Cal 88 (Inca), Serie nr. 1116183, Boett nr. 1129291, stål, manuell, plexiglas, sekundvisare saknas, delvis relumad visare, skadad urtavla/visare, defekt (går ej, akut servicebehov), OBS: saknas verkhållare, ca 1946, metallänk ej original.

3 000 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Speedmaster, "Tachymètre", Cal 321, Serie nr. 18419600, Ref nr. CK 2998, Boett nr. 2998-5, kronograf, herrur, 39 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), utbytta visare (se fördjupad info), skadad urtavla/visare (saknar lume), läderband, originalspänne, ca 1962.

Utrop: 72 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET damur, 23 mm, Cal 9P, Serie nr. 668104, Boett nr. 926 B11 / 127836, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), briljantkrans (36 st. TW-W/VS-Si, ca 0,90 ctv), integrerad originallänk, längd 176 mm, totalvikt 70, 9 gram, ca 1975.

30 000 kr

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, Louis Brandt, "2nd Generation", Cal 1119 (ETA 2892-2), Serie nr. AL 526, PIC nr. 5311.30, Ref nr. BA 166.0300, Boett nr. 166.0300, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, servicebehov, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1999, träbox, ytterkartong, Limiterad upplaga.

18 400 kr

Utrop: 18 000 kr

OMEGA, Seamaster, s.k. "Linen Dial", Cal 285, Serie nr. 16922715, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-9-SC (CSP), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1958.

7 200 kr

Utrop: 3 600 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 33,5 mm, Cal 853, Serie nr. 1646730, Boett nr. 1651530, stål (Staybrite), automatisk, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1962, metallänk ej original.

3 400 kr

Utrop: 3 300 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 40308599, Ref nr. ST 196.0106, Boett nr. 196.0106 (LL), herrur, 36 mm, stål, quartz, plexiglas, datum, defekt krona/ställmekanism, gravyr, läderband, ca 1977.

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

TAG HEUER, 2000 (T-Swiss Made-T), Professional (200 Meters), Serie nr. KA6961, Ref nr. WK1313, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, urverk ej signerat, defekt vridring (klickar ej), originallänk, viklås, Ref nr. BA0313/3053 G, ca 1998.

3 500 kr

Utrop: 1 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9296593, Cal 2135, Verk nr. 0664299, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, defekt (akut servicebehov), Jubileelänk (skadad, se bild), viklås, Ref nr. 62523-D14-G11/468 J, cert, augusti 1987.

15 400 kr

Utrop: 15 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Kelly 2, Serie nr. 2371139, Boett nr. KT1.210, damur, 15 x 41,5 mm, stål, quartz, safirglas (repor), läderband (double-loop, se fördjupad information), originalspänne i stål, ca 2005.

Utrop: 3 700 kr

IWC, Schaffhausen, Pilot Classic, Spitfire, Cal 79320, Serie nr. 2691660, Ref nr. 3717-06, Boett nr. 3173932, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 31 000 kr

JAEGER, väckarur, 61 x 50 mm, Ref nr. 54, gulmetall / lack, mekanisk, 8-dagarsverk, defekt (går ej), alarm, ca 1960.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Ref nr. 326, Serie nr. 113036, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), skadad urtavla (sprickor), integrerad armlänk (L), ca 2000, box, ytterkartong.

3 000 kr

Utrop: 3 100 kr

BREITLING, Chronomat, Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 1 03060, Ref nr. B13047, kronograf, bicolour, automatisk, safirglas (se fördjupad information), datum, Roleauxlänk (stål), viklås, cert, maj 1998, box, ytterkartong.

16 200 kr

Utrop: 15 000 kr

TAG HEUER, Carrera, Cal 1887, Serie nr. RZW4970, Ref nr. CAR2111.FC6266, Boett nr. CAR2111-4, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband, viklås, cert, mars 2016.

Utrop: 17 000 kr