81 - 100 av 308
1...456...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2023

Klubbad för

TISSOT, PRX, Powermatic 80, Cal C07111, Serie nr. AB3 DCB 3YY, Ref nr. T137.407.11.041.00, Boett nr. T137407 A, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, integrerat läderband, ca 2021, box, ytterkartong.

5 100 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Hublot

Utrop: 67 000 kr

ROLEX, OP, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69138, Serie nr. E927492, Cal 2135, Verk nr. 2452708, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum (växlar sent), diamanturtavla (10 st. 8/8), briljantkrans (40 st. TW/VVS, ca 0,60 ctv), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570-X3/68 B, totalvikt 74,1 gram, cert, juli 1995.

75 000 kr

Utrop: 76 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Cal 080 MBBB, Verk nr. 337313, Serie nr. L14701, Ref nr. BB 38 SS CH, kronograf, herrur, 38 mm, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, cert, februari 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 18 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 33 mm, Verk nr. 420836, Boett nr. 203-4, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, läderband, ca 1955.

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, 33 mm, Verk nr. 320433, Boett nr. 203-3, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.

2 100 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 283, Serie nr. 13993650, Ref nr. CK 2792, Boett nr. 2792-1 SC, stål, manuell, plexiglas, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1953.

4 100 kr

Utrop: 2 700 kr

CERTINA, herrur, 36 mm, Cal 324, Serie nr. 2229370, Boett nr. 81204 (HF), stål, manuell, plexiglas, renoverad urtavla (målade index), skadad urtavla, läderband, ca 1952.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Cal 5 (SW 200-1), Serie nr. RPZ0316, Ref nr. WAN2110.BA0822, Boett nr. WAN2110, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås (defekt), Ref nr. FAA040/3103, cert, april 2012, box, ytterkartong.

7 100 kr

Utrop: 5 200 kr

SEIKO, Prospex (20Bar), "Alpinist", Cal 6R35A, Serie nr. 010327, Ref nr. SPB121J1, Boett nr. 6R35-00E0, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, glasbaksida. läderband, viklås, cert, februari 2021, box, ytterkartong.

5 600 kr

Utrop: 4 200 kr

Klockor Vulcain

VULCAIN, Cricket (RA Swiss Made RA), "Pepsi-Cola", Cal MSR S2, Boett nr. S2315A, herrur, 34 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, alarm, logo på urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband (skadat, se bild), originalspänne i doublé, ca 1960.

7 200 kr

Utrop: 7 200 kr

SEIKO, Presage, Cocktail Time, "Star Bar", Cal 4R72A, Serie nr. 2194/5000, Ref nr. SSA455, Boett nr. 4R72-00A0, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, hardlexglas, glasbaksida, läderband, viklås, cert, september 2022, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 2194/5000).

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Nabucco (200m/660ft), Cal ETA 2824-2, Serie nr. V741667, Ref nr. 3900-ST-05207, Boett nr. 3900, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, Ref nr. G3.07, ca 2007, box (skadad), ytterkartong.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

ZENITH, fickur, 49 mm, Serie nr. 2744080, Boett nr. 307555, 14K guld (Boliden), ankargång, innerlock i 14K guld, ca 1926.

Utrop: 7 200 kr

must de CARTIER, VLC, Cal 90. Boett nr. 071878 / 590004, damur, 24 mm, förgyllt silver (delvis bortnött), OBS: saknar läderband/bandfästen, ca 1990.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1432, Serie nr. 46521276, Ref nr. CD 196.0282, Boett nr. CD 196.0282 (KB), herrur, 35 mm, guld på stål, quartz, safirglas, datum, ca 1984, metallänk ej original.

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 613, Serie nr. 34663598, Ref nr. CD 135.020, Boett nr. 135.020 SP (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1972.

6 100 kr

Utrop: 2 200 kr

SEIKO, 5 Sport, GMT, Cal 4R34A, Serie nr. 705172, Ref nr. SSK005K1, Boett nr. 4R34-00A0, herrur, 42,5 mm, automatisk, hardlexglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, februari 2023, box, ytterkartong.

3 000 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal 37.6S.17P, Serie nr. 8516937, Boett nr. 9433245, 14K guld (Boliden), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1940.

Utrop: 8 600 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 600, Serie nr. 17976003, Ref nr. CK 14750, Boett nr. 14750 1 SC (C.B), herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960, metallänk ej original.

3 300 kr

Utrop: 2 700 kr