321 - 340 av 394
1...161718...20 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 16 december 2023

Klubbad för

HELALLIANSRING, 18K vitguld, safirer 0,80 ctv enligt gravyr, stl 17,5+ mm, vikt 2,2 g.

5 200 kr

Utrop: 5 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, flandersslipad diamant ca 0,37 ctv, ca TCr(I)/VS2, stl 16,5 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 9 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 1,03 ctv, ca TW/VVS-VS vikt 3,9 g, stift, svaga fattningar.

Utrop: 22 000 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, 10 prinsesslipade diamanter 1,20 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Stockholm 2004, stl 17,5 mm, vikt 10,7 g.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

ENGELBERT, hänge/kedja, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,23 ct, ca TW/VS, längd kedja 42 cm, vikt 4,3 g.

Utrop: 4 800 kr

OLE LYNGGAARD, lås i 18K guld, 2 collier med dobbar, lås 10 mm, längd collier 48 och 46 cm.

4 200 kr

Utrop: 3 800 kr

SANDBERG, ring, Cocktail, 18K roséguld, ljus ametist 8 mm, stl 17,5+ mm, vikt 5,2 g, repor på ametisten, originalask.

7 100 kr

Utrop: 6 600 kr

SANDBERG, örhängen, Cocktail, 18K roséguld, ljus ametist 6 mm, vikt 3,4 g, stift, små repor på ametisterna.

Utrop: 4 000 kr

H STERN, örhängen, 18K trefärgat guld, höjd 25 mm, vikt 16,6 g, clips.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,75 ct, ca TCr(I)/SI2, briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 6,6 g, diamanter med nagg.

Utrop: 13 500 kr

RING, silver, delvis förgyllt, Carl Forsberg, Södertälje 1974, stl 17 mm, vikt 24 g.

600 kr

Utrop: 400 kr

RING, silver, Carl Fosberg, Södertälje 1970, stl 17,25 mm, vikt 13,5 g.

400 kr

Utrop: 400 kr

RING, silver, kalcedon, Carl Forsberg, Södertälje 1973, stl 17 mm, vikt 15 g.

550 kr

Utrop: 400 kr

RING, silver, delvis förgyllt, Carl Forsberg, Södertälje 1972, stl 17 75 mm, vikt 15,8 g.

375 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 3,20 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 19,25 mm, vikt 10,1 g, en diamant är Ca, enstaka diamanter med skador och nagg, svaga fattningar.

Utrop: 50 000 kr

CARTIER, helalliansring, dAmour, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, certifikat XX4798, stl 50 (16 mm), vikt 1,7 g, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 14 800 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad akvamarin med kattöga, stl 17,25 mm, vikt 6,2 g, stenen något lös i sin fattning.

Utrop: 4 100 kr

LAPPONIA, collier, 18K guld/platina, 4 åttkantslipade diamanter 0,08 ctv, Björn Weckström, Finland 1981, längd 42 cm, vikt 5,7 g.

4 500 kr

Utrop: 3 900 kr

LAPPONIA, collier, Aranda, sterlingsilver, Finland 1983, 88 cm, vikt 72,4 g.

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr

LAPPONIA, armring, Darina´s Jewellery, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1972, diameter 60 mm, vikt 38,1 g, gravyr.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr