121 - 140 av 238
1...678...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 november 2023

Klubbad för

TOUS, ring, 18K guld, stl 18 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 3 400 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Rose petal pendant, sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 14,4 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Carpe diem monocle, sterlingsilver, längd 70 cm, vikt 23,4 g, originaletui.

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 391, sterlingsilver, design Torun Bülow-Hübe, Danmark, mått 2,5x10 cm, vikt 25,7 g, originaletui.

4 100 kr

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 14K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/SI, inlägg med pärlemor, onyx, lapis lazuli, malakit, kalcedon, Asher Collection, höjd hänget 3,4 cm, vikt 8,1 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TCr-Cr(bruna serien)/SI, inlägg med pärlemor, lapis lazuli, malakit, kalcedon, Asher Collection, höjd 19 mm, stift/clips, vikt 13,4 g.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

ARMRING, öppningsbar, 14K guld, 51 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TCr-Ca/SI, lapis lazuli, onyx, malakit, pärlemor, turkos, kalcedon, Asher Collection, innermått ca 17 cm, vikt 51,8 g.

18 000 kr

Utrop: 19 800 kr

RING, 14K guld, briljantsliapde diamanter ca 0,30 ctv, ca TCr-Ca/SI, pärlemor, onyx, lapis lazuli, kalcedon, Asher Collection, stl 17,5 mm, vikt 6,8 g.

Utrop: 3 900 kr

EFVA ATTLING, enstensörhängen, 18K vitguld, Dolce vita, prinssesslipade diamanter 0,24 ctv, ca TW/VS, certifikat, stift, vikt 1,1 g, originaletui, ytterkartong, påse.

5 800 kr

Utrop: 4 500 kr

CHOPARD, hänge med kedja, 18K vitguld, Happy diamonds, Love, briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW/VS, refnr. 79/2850-20, serienr 9713119, längd 60 cm, vikt 68,9 g, diamanten rör sig ej, originaletui och ytterkartong.

Utrop: 66 000 kr

TIFFANY & CO, armring, sterlingsilver/18K guld, diameter 63 mm, vikt 12,5 g, öppningbar, slitage.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

OLE LYNGGAARD, collier, svart läder, oxiderat sterlingsilver, längd 48 cm, vikt 35,3 g.

Utrop: 2 800 kr

GUCCI, collier, sterlingsilver, längd ca 60 cm, vikt 62,1 g, ej öppningsbar, kedja något bucklig.

Utrop: 1 700 kr

CARTIER, armband, Love Bracelet, 18K guld, ref. nr SHW896, stl 19, vikt 36,9 g, certifikat, skruvmejsel, originaletui, ytterask, påse, slitage.

48 000 kr

Utrop: 55 000 kr

KERSTIN ÖHLIN LEJONKLOU, armring, silver, signerad, Östersund 1966, bredd 4 mm, stl 6,7x6,4 cm, vikt 31,9 g. (d)

1 000 kr

Utrop: 550 kr

KERSTIN ÖHLIN LEJONKLOU, ring, silver/18K guld, signerad, Östersund 1969, bredd 8 mm, stl 18 mm, vikt 5,8 g. (d)

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

ELON ARENHILL, ring, 18K guld, turkos, Malmö 1991. stl 17+ mm, vikt 11,2 g- (d)

Utrop: 5 700 kr

ELON ARENHILL, ring, 18K guld, bestrålad blå diamant ca 0,10 ct, stl 17+ mm, vikt 4,5 g. (d)

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

GEORG JENSEN, hänge/kedja, Daisy, sterlingsilver, lila emalj, längd kedja ca 80 cm, vikt 26,0 g, etui, går att använda som brosch

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

LJUSSTAKAR, 2 st, silver, trumpetformade, Tapio Wirkkala för Kultakeskus OY, Finland 1994, höjd 18,5-24 cm, totalvikt 564,4 g.

3 200 kr

Utrop: 3 300 kr