Parti guld, 18K 11,6g skadat
Utrop: 6 600 kr
Vas Tulipa Ulrica Hydman-Vallien Kosta Boda höjd: 15,5cm signerad
Utrop: 175 kr
Vas, Kosta Boda Ulrika Hydman Vallien, "Paradis" höjd:21cm
Skulptur, Kosta Boda, Åsa Jungnelius, "Make Up" Stiletto, rosa, höjd: 12cm, i kartong
Skulptur, Kosta Boda, Åsa Jungnelius, "Make Up" Stiletto, cerise, höjd: 12cm, i kartong
Utrop: 200 kr
Skulptur, Kosta Boda, Åsa Jungnelius, "Make Up" Stiletto, blå, höjd: 12cm, i kartong
Skulptur, Kosta Boda, Åsa Jungnelius, "Make Up" Stiletto, röd, höjd: 12cm, i kartong
4 Koppar med fat Tulipa Ulrica Hydman-Vallien höjd: 9cm
1 Kopp med fat Tulipa Ulrica Hydman-Vallien höjd: 8cm
Utrop: 50 kr
Kanna, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, höjd: 13cm
Utrop: 350 kr
Vinägerflaska, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, höjd: 19cm, saknar lock
Utrop: 125 kr
Salt- och pepparkar, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, höjd: 11cm, nagg på perrkar
Utrop: 100 kr
Saltkar, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, höjd: 11cm
Kaffekoppar, fyra med fat, Gustavsberg, Stig Lindberg, Berså, höjd 4,5cm
Utrop: 325 kr
Gräddkanna, 1 Sockerskål, 1 udda kaffefat, Gustavsberg, Stig Lindberg, Adam
Utrop: 275 kr
Flasköppnare, "Ducky" i metall
Figurin, Gustavsberg K-studion, Lisa Larson, "Uggla", höjd: 14cm
Utrop: 850 kr
Figurin, Gustavsberg, Lisa Larson, "Apa med unge" höjd: 18cm
Figurin, Gustavsberg, Lisa Larson, "Spökmus" höjd: 7cm
Utrop: 375 kr
Tisdag 31 okt 2023