Avslutad | Pant – Tisdag 3 oktober 2023
Armbandsur, Darwil 18K brv. 6,7g, manuell, 19mm, plexiglas något repigt, armband i oädel metall
Klockor Heuer
Tag Heuer Formula 1 ”Tachymetre” Cal16, armbandsur, stål, 44mm, automat, kronometer, datum, safirglas, 20 bar, armband med viklås, ref. CAZ2012-0, snr. WZX0819, tre extra länkar, orginallås till armband, box, ytterkartong
Ljusstake, Rörstrand, design: Lisa Larson, modell: adventsbarn tomte, höjd: 13cm, andrasortering
Kerstin Hedman (1948-) färgfältsmåleri, abstrakt, signerad, daterad a tergo -95, 24 x 23cm i tillhörande ram.Ej visning
Kaffekanna Rosenthal / Versace, Prestige Gala 1,2L, höjd ca 25cm inkl lock, i originalkartong
Väska Louis Vuitton, Felicie Pochette, GM Damier Ebene, ref: N63032, snr FH3200, 21x11x3, dustbag
Visa varaKeramik Övrigt
Askfat Gustavsberg Stig Lindberg, Karneval 15x15cm, Helinä Pitkänen, studiohand:195B, naggad i hörn
Ulrika Jevbratt(1961-) "Själv" fotopolymer, 32x73cm, signerad, numrerad 29/90, och daterad 2001. Hämtas hos Sefina Birger Jarlsgatan 12.
Olle Agnell(1923-2015) "Den sjunkande katedralen Venedig" grafiskt tryck 57,5x44cm inkl. ram, signerad och numrerad 8/50. Hämtas på Sefina Birger Jarlsgatan 12
Ulf Trotzig(1925-2013), djuptryck, 80,5x61,5cm inkl. ram, signerad och numrerad 36/50. Hämtas på Birger Jarlsgatan 12.