341 - 360 av 618
1...171819...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2023

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ametister, åttkantslipade diamanter, stift, vikt 4,7 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, blomdekor, Stepan Prokorov, Moskva 1877, höjd 5 cm, vikt 27,5 g, monogram.

300 kr

Utrop: 400 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, på rund fotring, blomdekor, Pyetr Loskutov, Moskva 1852, kontrollmästarstämpel Andrei Kovalsky, höjd 9,5 cm, vikt 100,4 g.

Utrop: 800 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, på räfflad fotring, rocaillemönster, troligen Pyetr Loskutov, Moskva 1851, kontrollmästarstämpel Andrei Kovalsky, höjd 13 cm, vikt 142,5 g, buckla.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade sötvattenspärlor 5,6 mm, 2 blå safirer, höjd 10 mm, stift, vikt 2,1 g.

2 400 kr

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenspärlor, lås i 18K guld, längd 41 cm, knutet, vikt 18,9 g.

375 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld, 3 smaragder, 12 troligen syntetiska vita safirer, Johan Pettersson, Stockholm 1957, stl 19,5 mm, svenska importstämplar, vikt 2,1 g, slitage på stenarna.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

SYSKONRING, platina, gammalslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/SI, stl 16,25 mm, vikt 1,8 g, slitna fattningar, en klo skadad.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, silver, storlek 17,5 mm, öppen skena

Utrop: 350 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, safir, oval gammalslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/P, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g, nedslitna klor

Utrop: 2 000 kr

RING, sterlingsilver, lila Quartzite, storlek 17,25 mm

250 kr

Utrop: 300 kr

RING, silver, storlek 17,5 mm

Utrop: 300 kr

DIAMANTER, 6 st, briljantslipade 0,25 ctv, ca W-Ca/VS-SI, 1 diamant har nagg.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, sterlingsilver, VJ, längd 46 cm, vikt 12,9 g.

Utrop: 300 kr

RING, sterlingsilver, facettera tigeröga, storlek 17,5 mm

275 kr

Utrop: 300 kr

KEDJA, sterlingsilver, kullänk, längd 45 cm, vikt 10,5 g

175 kr

Utrop: 150 kr

HÄNGE, 18K vitguld, snöflinga, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, höjd 24 mm, vikt 1,6 g, skev.

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,30 ctv, TW/VS, stift, 0,9 g

3 900 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, sterlingsilver, facetterad onyx,

200 kr

Utrop: 300 kr

RING, sterlingsilver, blå bandagat, storlek 17,25 mm

375 kr

Utrop: 300 kr