661 - 680 av 1 253
1...333435...63 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 september 2023

Klubbad för

Bordsskedar 12st S830 514,7g längd 182mm, modell Rosenholm

Utrop: 3 400 kr

Ljusstakar ett par S830 560g höjd 18cm fotens Ø130mm, Tage Göthlin, TESI, P9/1965, Nybarockstil

2 600 kr

Utrop: 2 400 kr

Vinglas 7st design Lasse Åberg "Konst på glas för goda viner" höjd 21,5cm, i originalförpackningar. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

500 kr

Utrop: 400 kr

Ring 18K 5,8g Ø17¼ med Camé

Utrop: 2 700 kr

Pärlcollier brv 32g odlade pärlor Øca7mm längd 45cm, lås S925 med stenar

375 kr

Utrop: 375 kr

Porslinsfat Japansk Imari Ø31cm, 1900-tal förmodligen Kozan Gama.Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 500 kr

Parti silver S830 248,4g

Utrop: 1 600 kr

Efterrättsskedar 12st S830 287,8g längd 144mm, modell Disa

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

Moccaskedar 12st S830 100g längd 100mm

Utrop: 700 kr

Champagneskålar 5 st Efva Attling för Orrefors,"Amor Vincit Omnia" höjd 12cm kupan Ø115mm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

1 600 kr

Utrop: 850 kr

Oidentifierad signatur, oljemålning på duk, kustlandskap, daterad a tergo 81-10-29. Mått ca 76x97cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

700 kr

Utrop: 550 kr

Inge Pettersson (f 1944) grafik, nr 115/360, signerad, landskapsmotiv. Motivets mått ca45x54cm. Inramad. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 425 kr

Inge Pettersson (f 1944) grafik, nr 305/360, signerad, landskapsmotiv. Motivets mått ca46x55cm. Repor i inramning. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans

Utrop: 375 kr

Ulf Hårdner (f 1942) grafik nr 279/360, signerad, båtmotiv. Motivets mått ca 55x45cm. Inramad, skada på ramen.. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans

Utrop: 600 kr

Armband 14K 24,8g längd 16,5cm bredd 8mm kistlås

8 500 kr

Utrop: 10 200 kr

Parti silver S925 30,9g defekta lås

Utrop: 250 kr

Parti guld 18K 18,2g defekt lås

Utrop: 9 900 kr

Armband Pansar ihålig 18K 4,4g längd 20,5cm bredd 5mm, karbinhakelås

Utrop: 3 200 kr

Ring 18K 2,4g Ø18¼ med stenar

Utrop: 1 800 kr

Ring 18K 3,0g Ø16,5 defekt

Utrop: 1 700 kr