501 - 520 av 539
1...252627 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 augusti 2023

Klubbad för

BROSCH, silver, ametister, fröpärlor, mått 45 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 650 kr

HÄNGE, kors, 22K guld, ametister, mått 40x55 mm, vikt 6,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 13,5 mm, vikt 2,3 g, stift, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 4 000 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 19 mm, vikt 1,0 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

TRASIG BROSCH, 14K guld/silver, antik och rosenslipade diamanter, 2 naturliga sötvattenspärlor, bredd 35 mm, vikt 5,7 g, diamanter med nagg och skador.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 2,02 ct, O-P/P3, GIA certifikat 2225175069.

Utrop: 14 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 16 mm, vikt 1,1 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 3 300 kr

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 13 mm, vikt 0,9 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-Cr/SI-P, vikt 0,8 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 4 500 kr

Utrop: 4 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ct, ca TW-TCr/SI-P, höjd 11,5 mm, vikt 0,5 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 10 mm, vikt 0,4 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

TRESTENSRING, 18K guld, 3 diamanter 0,15 ctv enl gravyr, äldre slipning, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, gravyr, vikt 1,63 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18/20K guld, cabochonslipad turmalin, stl 17 mm, vikt 5,5 g, nagg och inneslutningar som nåt ytan, skev ringskena, gravyr.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr