Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 augusti 2023
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 13,5 mm, vikt 2,3 g, stift, några diamanter har nagg och skador.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 19 mm, vikt 1,0 g, några diamanter har nagg.
TRASIG BROSCH, 14K guld/silver, antik och rosenslipade diamanter, 2 naturliga sötvattenspärlor, bredd 35 mm, vikt 5,7 g, diamanter med nagg och skador.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 16 mm, vikt 1,1 g, några diamanter har nagg.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 13 mm, vikt 0,9 g, några diamanter har nagg.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-Cr/SI-P, vikt 0,8 g, enstaka diamanter har nagg.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ct, ca TW-TCr/SI-P, höjd 11,5 mm, vikt 0,5 g, enstaka diamanter har nagg.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 10 mm, vikt 0,4 g, enstaka diamanter har nagg.
TRESTENSRING, 18K guld, 3 diamanter 0,15 ctv enl gravyr, äldre slipning, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, gravyr, vikt 1,63 g.