181 - 200 av 210
1...91011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 augusti 2023

Klubbad för

BREITLING, Lady J, Serie nr. x0751 (se fördjupad information), Ref nr. D52065, damur, 31 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, utbytta visare, utbytt urverk (ej signerat), Rouleauxlänk (stål), viklås, längd 161 mm, ca 1995, servicebox (ej komplett).

Utrop: 7 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. T217317, Cal 3135, Verk nr. 7636929, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H-18-V12/455 B, längd 185 mm ca 1996.

Utrop: 52 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Cal 1152 (ETA 7750) Serie nr. 56714759, PIC nr. 3513.50.00, Ref nr. ST 375.0083, Boett nr. 175.0083/375.0083, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1562/850, cert (ej komplett), ca 2000.

16 800 kr

Utrop: 15 200 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. EBT5714, Ref nr. CAF2110.BA0809, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA024-G-F3/3107 G, cert, april 2012, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 11 000 kr

Klockor Frederique Constant

FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Slimline, Heart Beat, Cal FC-306 (SW300-1), Serie nr. 3609352, Ref nr. FC-306/312X4S22, Boett nr. FC-306/312X4S22/3/4/5/6, herrur, 40 mm, doublé, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, viklås, cert, november 2021, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Superfast Porsche 919 Limited, Chronometer, "Flyback", Cal 03.05-M, Verk nr. 183291, Serie nr. 1944959, Ref nr. 168535-3002, Boett nr. 8535, kronograf (Flyback), herrur, 45 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, ca 2015, Limiterad och numrerad (Nr. 845/919).

Utrop: 36 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 3 66001/85289, damur, 20,5 x 20 (27,5) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, servicebehov, läderband (se fördjupad information), ca 1985.

6 100 kr

Utrop: 1 300 kr

CERTINA, DS (Swiss Made), Cal 25-651, Serie nr. 5xxxxxx (bortnött), Boett nr. 5801.112 (HF), herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1965.

Utrop: 1 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917, Serie nr. 5725325, Cal 2030, Verk nr. 571677, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla (se fördjupad info), defekt (servicebehov), Jubileelänk (stål/1997), viklås, Ref nr. 62510D-Z5/568, cert, oktober 1979, box (ej komplett).

14 400 kr

Utrop: 10 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 90789101, PIC nr. 231.10.39.61.02.001, Ref nr. ST 396.1115, Boett nr. 196.1115, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, buckla boett, originallänk, viklås, Ref nr. 1587/986, cert, januari 2010, box, ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

CARTIER, Santos De Cartier, Medium, Cal 1847-2 MC, Serie nr. 4075770614YX, Ref nr. WSSA0010, Boett nr. 4075, herrur, 35,1 mm, stål, automatisk, safirglas, integrerat läderband, viklås, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. CHYI-BR, cert (ej komplett), ca december 2019, box.

53 000 kr

Utrop: 55 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16200, Serie nr. L316318, Cal 3135, Verk nr. 5230628, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk (längd 172 mm), viklås, Ref nr. 78360-L11/558B, ca 1987.

42 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, BC3, Day-Date, Cal 635 (ETA), Serie nr. 20 33447, Boett nr. 7501, midsize, 35 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 7 18 65/7501, ca 2000.

Utrop: 4 700 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, damur, 26 x 18 (32) mm, Serie nr. 79180, Boett nr. 54.10.67, stål, quartz, safirglas, läderband, ca 1995.

Utrop: 4 200 kr

ZENITH, Espada, Boett nr. 19.0140.267, damur, 26 mm, bicolour, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1990.

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, De Ville, Prestige, Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 80819910, Serie nr. 80819910, PIC nr. 4812.50.01, Ref nr. ST 168.1055, Boett nr. 168.1055 (GX), herrur, 36,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum (växlar tidigt), visare ej centrerade, servicebehov, läderband, originalspänne, cert, november 2006, box, ytterkartong.

6 500 kr

Utrop: 6 700 kr

LONGINES, Flagship, Cal L619.2 (ETA 2892A2), Serie nr. 38826779, Boett nr. L4.774.4 herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600075232 W, cert, augusti 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 4 700 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Pontos Décentrique Phases De Lune, Cal ML122, Serie nr. 288/500, Ref nr. PT6218-TT031-330, Boett nr. PT6218, herrur, 45 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, månfas, dag/natt, glasbaksida, läderband, viklås, cert, augusti 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 288/500).

21 000 kr

Utrop: 22 000 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 120, Ref nr. W51002Q3, Boett nr. 2302/850106CD, herrur, 28 x 24 (32) mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, Ref nr. CCGH, cert, mars 2003, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 18 000 kr

LONGINES, Hydro Conquest (30 bar/300 meter), Cal L 888.2, Serie nr. 47653316, Ref nr. L3.742.4.96.7, Boett nr. L3.742.3, herrur, 41 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600146312, cert, april 2018, box, ytterkartong.

7 100 kr

Utrop: 6 000 kr