161 - 180 av 589
1...8910...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juli 2023

Klubbad för

COLLIER, 18K guld, cabochonslipade safirer, rubiner och turmalin, längd 60 cm, vikt 6,6 g, några stenar med nagg.

Utrop: 8 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g, inneslutning som når ytan på bordet.

Utrop: 3 800 kr

HÄNGE, 18K guld, briljanter och en åttkantslipad diamant, höjd 18 mm, vikt 3,0 g, diamanter med nagg.

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,36 ctv, ca W/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,71 ct, ca TW/P2.

Utrop: 4 400 kr

2 DIAMANTER, hjärtslipade 0,67 ctv, ca Tcr-Cr/P.

3 600 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, blandad kvalité, stl 17,5 mm, vikt 9,3 g, diamanter med små skador.

Utrop: 4 200 kr

RING, 14K guld, trapettsslipade och briljantslipade diamanter blandade färger/P, stl 16,5 mm, vikt 5,8 g, svaga fattningar.

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, sterlingsilver, längd 18,5 cm, vikt 44,1 g.

500 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, 45 cm lång, 6,1 mm odlade pärlor, 3,5 mm röda koraller, knuten, 18K guldlås med 4,4 mm odlad pärla, vikt 15,6 g.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 9K guld, rubiner, smaragder, höjd 20 mm, vikt 13,3 g, stift/clips, några rubiner med nagg.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, 3,09 ct, mått 8,08x9,19x4,55 mm, smaragden har inneslutningar som når ytan samt små nagg.

7 900 kr

Utrop: 2 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g, en diamant är skadad.

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, safir, diamanter ca 0,07 ctv, Dahlgren & Co, Stockholm 1929, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 2 800 kr

Ädelstenar Övrigt

AMETIST, 87,9 ct, mått 23,18x 2,40x1,45 mm, små nagg.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K guld, 19briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 14,3 mm, vikt 1,4 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 5 200 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter 0,49 ctv enligt gravyr, ca TW/SI, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 6 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad rubin, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 2,4 g, en diamant skadad, nårgra diamanter med nagg.

Utrop: 3 300 kr

Ädelstenar Övrigt

AMETIST, tysk ovalslipning 20,89 ct, mått 15,73x19,75x11,95 mm, små nagg.

550 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Övrigt

AMETIST, droppformad cabochonslipning 45,26 ct.

Utrop: 900 kr