281 - 300 av 323
1...14151617 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 juni 2023

Klubbad för

TIFFANY & CO, hänge med kedja, Double Heart Tag Pendant, mini, silver/18K guld, längd 46 cm, vikt 3,3 g, påse.

Utrop: 3 000 kr

TIFFANY & CO, ring, Atlas, 18K guld, stl 17,75 mm, vikt 5,9 g.

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

ÖRHÄNGEN. 18K vitguld, 2 blå fasetterade topaser, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca Cr-Ca/SI, mått 15x11 mm, stift/clips, vikt 9,2 g, 1 diamant med liten skada.

Utrop: 3 600 kr

EFVA ATTLING, collier, Crystal Rain Collier-Clear, sterlingsilver, smaragdslipade bergkristaller, längd 45 cm, vikt 120,2 g, originaletui.

Utrop: 9 900 kr

EFVA ATTLING, ring, Little Magic Star Ring, 18K vitguld, bergkristall ca 7,5 ct, 36 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/SI, stl 18,5 mm, gravyr, originaletui, ytterkartong.

12 000 kr

Utrop: 13 400 kr

ENGELBERT, enstensring, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,40 ct, enligt gravyr, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 7 700 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter 0,33 ctv enligt gravyr, ca TW/VS-SI, stl 18 mm, vikt 4,1 g, 1 diamant har nagg på kuletten.

Utrop: 3 900 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter 0,33 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 3 900 kr

JOSEFINE DAVIDSSON, collier, sterlingsilver, Stockholm 1998, längd 36 cm, vikt 72,7 g. (d)

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, platina, radiantslipad diamant 1,02 ct, TW(G)/VS2, GIA Report 7388364843, 35 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 15,75+ mm, vikt 4,4 g, GIA certifikat.

62 000 kr

Utrop: 69 000 kr

RING, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS-SI, Yukiko, stl 17,75 mm, vikt 6,0 g, smyckescertifikat.

Utrop: 7 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,70 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, stift med skruv, vikt 2,3 g.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld, bestrålad blå briljantslipad diamant ca 0,60 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 6 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 69 svarta diamanter ca 1,00 ctv, längd 17,5 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 14 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter 1,23 ctv, ca Light Brown-Light Brownish Yellow/P, längd 17 cm, vikt 6,9 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 13 500 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter 1,77 ctv, ca Light Brown-Fancy Deep Yellow/VS-P, längd 16,5 cm, vikt 6,8 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 15 500 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, med kedja, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, Fancy Light Yellow/SI2, GIA certifikat 1156519202, höjd 18 mm, kedja 44 cm, vikt 4,3 g, diamanten har nagg på kuletten.

13 600 kr

Utrop: 15 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,52 ct, ca FBrY/SI1, GIA certifikat 2171971641, stl 16,5+ mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 56 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 24 000 kr

RING, 18K roséguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ct, TCr(I)/SI1, GIA inskription 6402574473, 28 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, stl 17 mm, vikt 3,2 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 11 000 kr