Avslutad | Moderna – Lördag 17 juni 2023
TIFFANY & CO, hänge med kedja, Double Heart Tag Pendant, mini, silver/18K guld, längd 46 cm, vikt 3,3 g, påse.
ÖRHÄNGEN. 18K vitguld, 2 blå fasetterade topaser, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca Cr-Ca/SI, mått 15x11 mm, stift/clips, vikt 9,2 g, 1 diamant med liten skada.
EFVA ATTLING, collier, Crystal Rain Collier-Clear, sterlingsilver, smaragdslipade bergkristaller, längd 45 cm, vikt 120,2 g, originaletui.
EFVA ATTLING, ring, Little Magic Star Ring, 18K vitguld, bergkristall ca 7,5 ct, 36 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/SI, stl 18,5 mm, gravyr, originaletui, ytterkartong.
ENGELBERT, enstensring, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,40 ct, enligt gravyr, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 5,3 g.
ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter 0,33 ctv enligt gravyr, ca TW/VS-SI, stl 18 mm, vikt 4,1 g, 1 diamant har nagg på kuletten.
ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter 0,33 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, stl 18 mm, vikt 4,0 g.
JOSEFINE DAVIDSSON, collier, sterlingsilver, Stockholm 1998, längd 36 cm, vikt 72,7 g. (d)
RING, platina, radiantslipad diamant 1,02 ct, TW(G)/VS2, GIA Report 7388364843, 35 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 15,75+ mm, vikt 4,4 g, GIA certifikat.
RING, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS-SI, Yukiko, stl 17,75 mm, vikt 6,0 g, smyckescertifikat.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,70 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, stift med skruv, vikt 2,3 g.
RING, 18K vitguld, bestrålad blå briljantslipad diamant ca 0,60 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 69 svarta diamanter ca 1,00 ctv, längd 17,5 mm, vikt 6,2 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter 1,23 ctv, ca Light Brown-Light Brownish Yellow/P, längd 17 cm, vikt 6,9 g, några diamanter med nagg.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 54 briljantslipade diamanter 1,77 ctv, ca Light Brown-Fancy Deep Yellow/VS-P, längd 16,5 cm, vikt 6,8 g, några diamanter med nagg.
Smycken Enstenshänge
ENSTENSHÄNGE, med kedja, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, Fancy Light Yellow/SI2, GIA certifikat 1156519202, höjd 18 mm, kedja 44 cm, vikt 4,3 g, diamanten har nagg på kuletten.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,52 ct, ca FBrY/SI1, GIA certifikat 2171971641, stl 16,5+ mm, vikt 3,0 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g, några diamanter med nagg.