1381 - 1400 av 1 432
1...69707172 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 1 augusti 2023

Klubbad för

Bestickset, tre delar, S830, brv 116,5g, modell Uppsala, kniv med sågtandat blad stål, gaffel, sked, 153/176 mm.

Utrop: 750 kr

Fiskknivar, 6 st, S830, 312,3g, äldre modell (1920-tal) spetsig Svensk, 207 mm

Utrop: 2 200 kr

Skedar, 6 st silver S830, 164,2g, MEMA årsskedar 1975, 1976, 1980, längd 148 mm

Utrop: 1 200 kr

Matbestick, Silver S830, brv 354,9g, modell Rosenholm; 3 matknivar, 2 matskedar, 1 matgaffel.

Utrop: 1 800 kr

Ardy Strüwer (1939 - 2023), grafiskt blad, "I väntan på inspiration, 180/200, 57 x 79, inglasad ram. Visas & hämtas Sefina Allégatan 37 Borås.

Utrop: 650 kr

Lasse Åberg (1940-), grafiskt blad, "Musse i bil", 148/150, 47 x 35 cm, inglasad ram (skadad).

Utrop: 600 kr

Bertil Dahlstrand (1930-), grafiskt tryck, färglitografi, "kustsamhälle", 43/350, 56 x 27, inglasad ram spricka, gulnat blad.

Utrop: 250 kr

Lars Norrman (1915-1979), grafiskt tryck, färglitografi, 96/260, 40 x 22 cm, inglasad ram.

Utrop: 225 kr

Lars Norrman (1915-1979), grafiskt tryck, färglitografi, 242/310, 63 x 23 cm, inglasad ram, gulnat blad.

Utrop: 250 kr

Knut Norman (1896-1977), olja på duk, kustmotiv, 59 x 42 cm, träram defekt.

Utrop: 250 kr

Dan Lindstrand (1896-1977), olja på duk, havsmotiv, 60 x 32 cm, träram. .

375 kr

Utrop: 375 kr

Ring, 18K, 3,0g, gravyr, defekt, Ø19¾

Utrop: 1 600 kr

Klockor Movado

Movado, 18K, manuell, 19 mm, gravyr, länk 18K i form av X-länk brv 26,7g

9 000 kr

Utrop: 10 800 kr

Armbandsur, Alltime, 18K, manuell, defekt, flexlänk metall, brv 21,7g

Utrop: 2 000 kr

Armband, 18K, 20,4g, Bismarck, 18,5 cm, kistlås

Utrop: 14 000 kr

Armband, 18K, 14,8g, X-länk, 19,5cm, kistlås

Utrop: 9 900 kr

Armband, 18K, 14,1g, X-länk, 18,5 cm, kistlås

Utrop: 9 500 kr

Armband, 18K, 19,8g, X-stav, 18,5cm, kistlås.

Utrop: 13 600 kr

Armband, 18K, 23,5g, X-länk, 18,5 cm, kistlås.

Utrop: 16 000 kr

Armband, 18K, 13,7g, X-länk, 19 cm, kistlås

Utrop: 9 400 kr