Avslutad | Pant – Tisdag 20 juni 2023
Harry Kampf (1926–1989). Oljemålning på pannå, ”Wira bruk” signerad, daterad 1975, ca32x82cm.Guldlist med mindre märken av slag. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Harry Kampf (1926–1989), Oljemålning på pannå "Utsiktsbacken 22", signerad, daterad 1975 ca 44x30cm. Inramad. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Frank Stella (f 1936) grafiskt tryck ”Island no 10” nr 36/100, signerad F. Stella. Mått ca 40x56cm. . Lätt gulnat blad med smärre ska Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Stadsmotiv - rök ur fönster, signerad, ca 99x75cm.Inramad med list, visst misspass. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Strandmotiv, signerad, mått ca 40x46cm. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Nordiska museet, signerad, ca 61x57cm. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Villa på Djurgåden, signerad, ca 76x73cm. . Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Waxholmsbåt mot Strömkajen, signerad, ca 63x70cm.Inramad med list. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Hamnmotiv med kran, Beckholmen, signerad, ca 79x65cm. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.