441 - 460 av 1 019
1...222324...51 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 20 juni 2023

Klubbad för

Kedja Venezia 18K 5,5g längd 50,5cm bredd 1mm springlås

3 300 kr

Utrop: 4 000 kr

Hänge 18K 1,3g Hjärta med diamanter 26xca0,005ct, höjd 1,8cm

Utrop: 1 100 kr

Kedja X-länk 18K 42g längd 40cm bredd 12mm, kistlås

Utrop: 30 000 kr

Smycken Medaljong

Medaljong 18K 1,8g höjd 2,5cm

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Hänge 18K 0,6g hjärta med diamanter 9xca0,005ct, höjd 1,5cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Harry Kampf (1926–1989). Oljemålning på pannå, ”Wira bruk” signerad, daterad 1975, ca32x82cm.Guldlist med mindre märken av slag. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

600 kr

Utrop: 600 kr

Harry Kampf (1926–1989), Oljemålning på pannå "Utsiktsbacken 22", signerad, daterad 1975 ca 44x30cm. Inramad. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

500 kr

Utrop: 600 kr

Frank Stella (f 1936) grafiskt tryck ”Island no 10” nr 36/100, signerad F. Stella. Mått ca 40x56cm. . Lätt gulnat blad med smärre ska Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

12 200 kr

Utrop: 12 000 kr

Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Stadsmotiv - rök ur fönster, signerad, ca 99x75cm.Inramad med list, visst misspass. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 1 500 kr

Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Strandmotiv, signerad, mått ca 40x46cm. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 1 200 kr

Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Nordiska museet, signerad, ca 61x57cm. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

1 500 kr

Utrop: 2 000 kr

Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Villa på Djurgåden, signerad, ca 76x73cm. . Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Waxholmsbåt mot Strömkajen, signerad, ca 63x70cm.Inramad med list. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans

1 500 kr

Utrop: 2 000 kr

Maurice Moberg (1923–2014) oljemålning på duk. Hamnmotiv med kran, Beckholmen, signerad, ca 79x65cm. Inramad med list. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.

Utrop: 2 000 kr

Parti guld 18K 15,4g Ø16¼ med princessslipade diamanter 15xca 0,05ct, graverat

7 600 kr

Utrop: 8 600 kr

Hänge 14K 11g, höjd 6cm bredd 20mm, "sandal"

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

Armband X-länk 18K 24,1g, längd 16,5cm bredd 15mm, kistlås

Utrop: 17 400 kr

Guldbit 18K 3,4g

Utrop: 1 800 kr

Ring 18K6,9g Ø21½

Utrop: 3 900 kr

Hänge 18K 2,9g, höjd 2cm bredd 1cm, med graverad sten

900 kr

Utrop: 1 100 kr