841 - 860 av 1 640
1...424344...82 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 maj 2023

Klubbad för

Miniatyr skål, Ø7,1, glaserat stengods, design:Gunnar Nylund Rörstrand

250 kr

Utrop: 50 kr

Miniatyr vas, höjd:7,7cm bredd:4,9cm, glaserat stengods, design: Gunnar Nylund Rörstrand

300 kr

Utrop: 50 kr

Skulptur, 21 x 21cm, konstglas, design:Kosta Boda, Kjell Engman nr.7460035, kvadrat formad skulptur med flaska och blått glas, signerad

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Seiko, 3 Sports, cal 4R36A, stål, 43mm, automatisk, boettnr. AR36-076G0, snr. 816090, hardlexglas, dag, datum, stållänk med viklås

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Kläder Övrigt

Klänning, Ida Sjöstedt, stl 40, Modell:075 Sierra dress 3D Rose, färg: Pale Mushroom

350 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Maurice Lacroix

Maurice Lacroix, Pontos, herrur, stål, 38mm, automat, boettnr. 38m09777, datum, dag, safirglas, läderband,

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Fickur, Tissot, platterad i 18K, manuell,

750 kr

Utrop: 125 kr

Tissot, Herrur, Supersport Chrono, stål, quartz, safirglas, datum, snr. 0C6WBH46Z, stållänk, i etui

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

Gunnar Norrman (1912-2005), blyertsteckning, signerad & daterad-68, motiv: 14 x 7,5cm, "Träd i våren", rammått 338 x 27,6cm, slitage på ram, tidningsutklipp om Gunnar Norrman på baksida av ram, Ej visning, hämtas på Sefina Bergsgatan Malmö, medtag kvitto

Utrop: 500 kr

Gunnar Norrman (1912-2005), torrnålsgravyr, signerad & daterad-67, motiv: 16,4 x 23cm, "Groddar", rammått 55 x 41cm, slitage på ram, tidningsutklipp om Gunnar Norrman på baksida av ram, Ej visning, hämtas hos Sefina Bergsgatan 1 Malmö, medtag kvitto

Utrop: 700 kr

Beck & Jung, serigrafi, signerad & daterad-97, motiv:39,5 x 30cm, "Paletten", ej inramad, nr.70/220, Ej visning

Utrop: 250 kr

Beck & Jung, serigrafi, signerad & daterad-97, motiv:39,5 x 30cm, "Paletten", ram i kartong medföljer separat, nr.80/220, Ej visning

Utrop: 275 kr

Suzanne Nessim (1944-), färgetsning, signerad & daterad-81,motivmått:42,5 x 38,4cm, "Läpin", rammått:64 x 54,5cm, slitage på ram, Ej visning, hämtas hos Sefina Bergsgatan 1 Malmö, medtag kvitto

200 kr

Utrop: 250 kr

Elgitarr, Squier Classic Vibe 60s Jazzmaster LRL, made in Indonesia, srn:cs17120049, lackskador, axelband medföljes, i mjukt fodral, Ej visning, hämtas hos Sefina Bergsgatan 1 Malmö, medtag kvitto

Utrop: 1 800 kr

Elgitarr, Fender American Professional II Stratocaster, Roasted Pine, made in USA, srn:US21040381, stöt skador, saknar bakplatta & 1st spännings fjäder, svajarm följer med separat, i mjukfodral, Ej visning, hämtas på Sefina Bergsgatan Malmö medtag kvitto

8 200 kr

Utrop: 4 200 kr

UV-C swimming pool rengörare, srn:8717404044578, anpassad speciellt för saltvattenbad men lämpar sig även för vanliga klorbad, i orginalförpackning med instruktioner, fabriksny, Ej visning hämtas på Sefina Bergsgatan Malmö, Medtag Kvitto

Utrop: 1 800 kr

Figurin, B&G Bing & Gröndahl, höjd:6cm längd:13cm, porslin, isbjörn gåendes, nr.2218

125 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, B&G Bing & Gröndahl, höjd:12cm längd:19cm, isbjörn sittandes, nr.1629

175 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Royal Dux, höjd:14-20cm längd:28,5cm, isbjörn gåendes, nr.474-9

175 kr

Utrop: 50 kr

Hänge, oädel metall, 2,3g, skadat

Utrop: 50 kr