Avslutad | Pant – Tisdag 30 maj 2023
Miniatyr vas, höjd:7,7cm bredd:4,9cm, glaserat stengods, design: Gunnar Nylund Rörstrand
Skulptur, 21 x 21cm, konstglas, design:Kosta Boda, Kjell Engman nr.7460035, kvadrat formad skulptur med flaska och blått glas, signerad
Seiko, 3 Sports, cal 4R36A, stål, 43mm, automatisk, boettnr. AR36-076G0, snr. 816090, hardlexglas, dag, datum, stållänk med viklås
Klockor Maurice Lacroix
Maurice Lacroix, Pontos, herrur, stål, 38mm, automat, boettnr. 38m09777, datum, dag, safirglas, läderband,
Tissot, Herrur, Supersport Chrono, stål, quartz, safirglas, datum, snr. 0C6WBH46Z, stållänk, i etui
Gunnar Norrman (1912-2005), blyertsteckning, signerad & daterad-68, motiv: 14 x 7,5cm, "Träd i våren", rammått 338 x 27,6cm, slitage på ram, tidningsutklipp om Gunnar Norrman på baksida av ram, Ej visning, hämtas på Sefina Bergsgatan Malmö, medtag kvitto
Gunnar Norrman (1912-2005), torrnålsgravyr, signerad & daterad-67, motiv: 16,4 x 23cm, "Groddar", rammått 55 x 41cm, slitage på ram, tidningsutklipp om Gunnar Norrman på baksida av ram, Ej visning, hämtas hos Sefina Bergsgatan 1 Malmö, medtag kvitto
Beck & Jung, serigrafi, signerad & daterad-97, motiv:39,5 x 30cm, "Paletten", ej inramad, nr.70/220, Ej visning
Beck & Jung, serigrafi, signerad & daterad-97, motiv:39,5 x 30cm, "Paletten", ram i kartong medföljer separat, nr.80/220, Ej visning
Suzanne Nessim (1944-), färgetsning, signerad & daterad-81,motivmått:42,5 x 38,4cm, "Läpin", rammått:64 x 54,5cm, slitage på ram, Ej visning, hämtas hos Sefina Bergsgatan 1 Malmö, medtag kvitto
Elgitarr, Squier Classic Vibe 60s Jazzmaster LRL, made in Indonesia, srn:cs17120049, lackskador, axelband medföljes, i mjukt fodral, Ej visning, hämtas hos Sefina Bergsgatan 1 Malmö, medtag kvitto
Elgitarr, Fender American Professional II Stratocaster, Roasted Pine, made in USA, srn:US21040381, stöt skador, saknar bakplatta & 1st spännings fjäder, svajarm följer med separat, i mjukfodral, Ej visning, hämtas på Sefina Bergsgatan Malmö medtag kvitto
UV-C swimming pool rengörare, srn:8717404044578, anpassad speciellt för saltvattenbad men lämpar sig även för vanliga klorbad, i orginalförpackning med instruktioner, fabriksny, Ej visning hämtas på Sefina Bergsgatan Malmö, Medtag Kvitto