Avslutad | Pant – Tisdag 16 maj 2023
Klubbad för
Ring 18K 9,4 Ø16¼, med diamanter 1xca0,40ct samt 16xca0,02-0,03ct, en lös i fattning, repig
Ring 18K 3,6g, Ø16¼, med ovalslipad diamant ca0,80ct, med inskription från GIA, naggad vid gördel, samt briljantslipade 26xca0,02ct
Brosch 14/21K 8,5g, Ø40mm, integrerat myntliknande föremål "Franc Ios I.D.G Avstriae Imperator 1915", repor på mynt
King, armbandsur, 18K, 34mm, datum, saknar glas, bucklig, defekt urverk, stållänk, brv 51,0g