161 - 180 av 213
1...891011 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 6 juli 2023

Klubbad för

OMEGA, damur, 15 x 17 (26,5) mm, Cal 483, Serie nr. 18368636, Ref nr. BK 3984, Boett nr. 3984 61 (C.B), doublé (skadad, 20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1961.

Utrop: 250 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2280858, Boett nr. 3041646 / 9732, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918, fickurskedja i gulmetall.

1 000 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1736405, Boett nr. 2698451, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, skadad ställaxel, bucklor, ca 1914.

750 kr

Utrop: 300 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2153579, Boett nr. 4826759 / 8365, stål, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1917.

650 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, 45,5 mm, Boett nr. 226993, silver (0,800), cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, nyckel, fickurskedja im vitmetall.

325 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Mido

MIDO, frackur, 45 mm, Boett nr. 281169, stål, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1935, fickurskedja i vitmetall.

175 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, 48 mm, Boett nr. 1335, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1890, nyckel, fickurskedja i vitmetall.

150 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 48 mm, Cal 38.5L T1, Serie nr. 8190602, Boett nr. 8998760, stål, ankargång, defekt, ca 1934.

650 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 1587274, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, visare ej synkroniserade, bucklor, ca 1898, fickurskedja i gulmetall.

950 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 101082, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, utbytta visare, bucklor, ca 1910.

225 kr

Utrop: 150 kr

SEIKO, 5, Serie nr. 485465, Boett nr. 7009-3130, herrur, 36 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, viklås, ca 1974.

Utrop: 150 kr

DAMUR, 19 x 29 (37) mm, Cal 84.6, Boett nr. 49023, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, monogram, ca 1930, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, herrur, 33 mm, Boett nr. 115.1086.25 A, doublé, quartz (går ej), mineralglas, datum, ca 1990, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Birka

BIRKA, herrur, 33 mm, Boett nr. 442092, vitmetall, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1950.

125 kr

Utrop: 250 kr

PAN-AMERICA, fickur, 58,5 mm, Serie nr. 2970874, Boett nr. 9071700, vitmetall, ankargång, defekt, motiv (Lok), ca 1900.

600 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Edox

EDOX, Delfin (T-Swiss Made-T), Boett nr. 200490, damur, 25 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 150 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 3440483, Boett nr. 3440483, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1916, fickurskedja i gulmetall.

1 000 kr

Utrop: 500 kr

CERTINA, herrur, 33 mm, Boett nr. 115.1086.41, stål, quartz (går ej), mineralglas, datum, ca 1990, metallänk ej original.

100 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, 55,5 mm, Boett nr. 83792, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

150 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 50 mm, Cal 548, Boett nr. 1474834 / 5401, vitmetall, ankargång, ca 1935.

375 kr

Utrop: 250 kr