Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 maj 2023
DAVID ANDERSEN, armband, sterlingsilver, vit emalj, Norge, säkerhetskedja, vikt 14,3 g.
ARMBAND, sterlingsilver, sockertoppslipade rodokrosit, längd 18,5 cm, vikt 68,8 g, säkerhetskedja.
ARMBAND, silver, länkar, längd 21 cm, stämplad Hjalmarsdotter, Laver-Carlsson, Stockholm 1962, vikt 37,9 g.
ÖRHÄNGEN, silver, delvis förgyllt, antikslipade diamanter, skador, krokar med stopp vikt 4,9 g.
ARMBAND, silver, Michelsen, signerad Engel, Stockholm 1952, längd ca 18 cm, vikt 61,4 g, säkerhetskedja.
SMYCKESET, collier, örhängen, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, onyx, längd 46 cm, krokar, vikt 4,1 g.
COLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, trumlad rosenkvarts, fasetterat glas, längd 65 cm.