141 - 160 av 1 621
1...789...82 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 april 2023

Klubbad för

Sillgafflar 4st 37,7g S830 115mm

Utrop: 250 kr

Mockaskedar 12st S830 91,8g 100mm

Utrop: 600 kr

Bakelsespade S830 25,1g 158mm

125 kr

Utrop: 150 kr

Serveringssked S830 46,6g 190mm

Utrop: 300 kr

Parti silver S830 102,9g graverat/skadat

Utrop: 700 kr

Ljusstakar ett par S830 brv463,4g med tyngd en skev höjd 15cm

Utrop: 1 800 kr

Brosch kontrollstämplat silver 7,9g

75 kr

Utrop: 75 kr

Sparburk porslin Guldkroken Hjo höjdca16cm

Utrop: 50 kr

Vas "Pampas vilda häst" Rosa Ljung Torekov höjd24cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Julfiguriner 2st Rolf Lidberg numrerade höjd 14,5/17cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Skålar på fot 4st Chrystal Bohemia höjd 12cm en naggad

125 kr

Utrop: 125 kr

Shaker Kontrollstämplat silver brv496,3g Gamla Guldsmedjan 1953

4 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Skål kontrollstämplat silver 63,1g höjd 5cm

Utrop: 425 kr

Tång kontrollstämplatlat silver 12,9g 100mm

75 kr

Utrop: 100 kr

Skål S830 270,8g höjd 7,5cm Ø12,5cm J. Råström

Utrop: 1 800 kr

Skål S925 171,8g höjd 6cm Ø8,5/9,5 cm Jan Brink

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Kanna S925 152,6g höjd ca9cm Jan Brink

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Bägare S925 75g höjd 5,5cm Jan Brink

Utrop: 550 kr

Rörstrand, Kaffekoppar med fat 9st, Sundborn design av Pia Rönndahl, Faten Ø130mm, Höjd på kopparna: ca50mm

450 kr

Utrop: 450 kr

Rörstrand & ALP Lidköping 421, Servis innehållande 4st kaffekoppar med fat (nr: 47), 1st Gräddkanna (nr: 30), 1st Kaffekanna (nr: 6265 50) med skadadt lock

50 kr

Utrop: 75 kr