541 - 560 av 576
1...272829 Gå till
Sortering

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 april 2023

Klubbad för

Accessoarer Övrigt

OLE LYNGGAARD, armband, silke, längd 37 cm.

Återropad

Utrop: 700 kr

Visa vara

Accessoarer Övrigt

OLE LYNGGAARD, armband svart silke, längd 37 cm.

Återropad

Utrop: 700 kr

Visa vara

Silver Matsilver

TRANCHERBESTICK, silver, Frankrike, omkring 1900, längd 26-30 cm, vikt 180,4 g, mindre bucklor.

Återropad

Utrop: 1 800 kr

Visa vara

Silver Matsilver

SALLADSBESTICK, silver, bakelit, Frankrike, omkring 1900, längd 28,5-29 cm, vikt 123,6 g, bucklor.

Återropad

Utrop: 1 800 kr

Visa vara

Silver Matsilver

PAUL MASSAT, 3 ostrongafflar, silver, Frankrike omkring 1900, längd 16,5 mm, vikt 68,9 g, små bucklor.

Återropad

Utrop: 1 900 kr

Visa vara

Silver Matsilver

CHRISTOFLE, bestickservis, 32 delar, nysilver, 12 matskedar, 12 matgafflar, 8 matknivar, etui,

Återropad

Utrop: 2 200 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

2 DIAMANTER, 0,48 ctv, briljantslipade, ca W-TCr/VS, nagg på en kulett.

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/SI, stl 17,75 mm, vikt 5,9 g.

3 900 kr

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, Stockholm 1988, stl 16,25 mm, vikt 2,3 g, gravyr.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, platina, trasig smaragd, 2 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW-W/VS, C G Hallberg, Stockholm 1959, stl 18,25 mm, vikt 5 g.

3 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,28 ctv, ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, doserade malakitkulor ca 6-15,5 mm, längd 59 cm, lås i gulmetall, vikt 91,9 g, knutet.

Återropad

Utrop: 350 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, ovalslipad ametist, halvpärlor, John Petterssons Eftr Juvelerar, Stockholm 1916, stl 16,5 mm, vikt 6,3 g, omarbetad, senare ringskena av Gerdt Hartvig Sandqvist, Stockholm 1951.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,19 ct, ca W/SI, stl 19 mm, vikt 1,8 g, natural vid rondisten.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

PANDORA, armband, sterlingsilver, 12 berlocker, cubic zirkoner, längd 19 cm, vikt 45,4 g.

Återropad

Utrop: 1 500 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, odlade pärlor, briljantslipade diamanter 0,15 ctv, ca TW/SI, mått 25x70 mm, vikt 6,0 g, en diamant skadad.

Återropad

Utrop: 2 900 kr

Visa vara

Smycken Brosch

CARL TENGSTEDT, brosch, 18K guld, ametister, Göteborg 1800-talets mitt, längd 29 mm, vikt 2,3 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,52 ctv ca W/VS, stl 17 mm, Hellström & Åhrling, 1966, vikt 4,8 g.

Återropad

Utrop: 6 300 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W-TCr/SI, stl 17 mm, vikt 7,0 g, 1 diamant har nagg på kuletten.

Återropad

Utrop: 7 100 kr

Visa vara

Om auktionen