61 - 80 av 192
1...345...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2023

Klubbad för

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Héritage 42, Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1424032, Serie nr. 1424032, Ref nr. U1732112/BA61, Boett nr. 3512 B5, herrur, 42 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås (stål), cert, september 2014, box, ytterkartong.

31 000 kr

Utrop: 28 000 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, Marine Diver (200 M), Black Sea, Cal UN035 (ETA 2892A2), Verk nr. 015882, Serie nr. 945, Boett nr. 353-90, kronograf, herrur, 45,5 mm, stål/gummi, automatisk, safirglas (se fördjupad information), datum, glasbaksida, integrerat gummiband, längd 180 mm, viklås i titan, ca 2013, box, ytterkartong,

Utrop: 67 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16014, Serie nr. 5993417, Cal 3035, Verk nr. 0362762, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, renoverad urtavla (omluminerad), utbytta visare (Luminova), skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1979, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 27 000 kr

TAG HEUER, Carrera, "New York LTD", Cal Heuer 01, Serie nr. RTW9335, Ref nr. CAR201E.FT6087, Boett nr. CAR201E, kronograf, herrur, 43 mm, svart metall / Ceramic, automatisk, safirglas, skeleterat urverk, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås (svart titan), Ref nr. FC5073/Y-S4, cert (digital), december 2019, box, ytterkartong. Numrerad och limiterad (Nr. 078/100).

Utrop: 32 000 kr

CARTIER, Santos Carrée, Cal ETA 2671, Boett nr. 296200350, unisex, 29 x 28 (41) mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 0486, ca 1986.

30 500 kr

Utrop: 19 000 kr

BREITLING, Chrono Callisto, Cal 11 (Lemania 1873), Verk nr. 4441209, Serie nr. 16394, Ref nr. B11045 / 80520-D, kronograf (defekt), herrur/unisex, 35 mm, bicolour, manuell, mineralglas, läderband, originalspänne, cert, maj 1992, box (ej komplett, skadad).

11 200 kr

Utrop: 5 200 kr

IWC, fickur, 52 mm, savonett, Cal 66 (H6), Serie nr. 641753, Boett nr. 701245, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, innerlock 18K guld, ca 1916.

20 000 kr

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster, Precision (Swiss), Ref nr. 6424, Serie nr. 178341, Cal 1210, Verk nr. N73023, Boett nr. 6424, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (bortsvarvad gravyr, se bilder), läderband, ca 1956.

15 400 kr

Utrop: 13 000 kr

LONGINES, Admiral, Cal 345, Serie nr. 13464706, Boett nr. 69-394AAC / 9888182, herrur, 34,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, renoverad urtavla, skadad urtavla, boett signerad Longines-Wittnauer, New York Geneva Montreal Ross, läderband, ca 1966.

6 500 kr

Utrop: 6 700 kr

BREITLING, Lady J (200 Meters/660 Feet), Serie nr. 33964, Ref nr. D52065, damur, 31 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. 0594/, ca 1997.

7 000 kr

Utrop: 7 200 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, damur, 21 mm, Cal 41, Serie nr. 1307194, Boett nr. 1310790, 18K guld, manuell, plexiglas, formverk, läderband, ca 1953.

3 000 kr

Utrop: 2 200 kr

TAG HEUER, Grand Carrera, Chronometer, Cal 6 (ETA 2895-2), Verk nr. 1669273, Serie nr. 1669273, Ref nr. WAV515A.BD0903, Boett nr. WAV515A, herrur, 40,2 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAD007-Y-F3/3130 Y, cert, december 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 19 000 kr

OMEGA, herrur, 35,5 mm, Cal 266, Serie nr. 13831909, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-15, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej, skadad balansfjäder), ca 1953, metallänk ej original.

3 700 kr

Utrop: 1 100 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, s.k. "Sigma Dial", Ref nr. 1600, Serie nr. 2762106, Cal 1570, Verk nr. D523230, Boett nr. 1600 (II.71), herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare (limmat index), defekt (akut servicebehov), Jubileelänk (Folded, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 6251 H/55, tillverkad andra kvartalet 1971.

23 000 kr

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 18707702, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-61-SC (CSP), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), defekt (servicebehov), ca 1961, metallänk ej original.

5 700 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, By de Grisogono, "Happy Coccinelle", Ref nr. 51/8359, Serie nr. 672123, väckarur, 60 x 60 mm, vitmetall, quartz (går ej), alarm (defekt), ca 2003, reseetui.

2 800 kr

Utrop: 2 600 kr

TAG HEUER, Kirium (200 Meters), Chronometer, Cal 2892A2, Verk nr. 197663, Serie nr. 197663, Ref nr. WL5113-0, Boett nr. WL5110, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0701/M0-J6, ca 2000, box.

2 400 kr

Utrop: 2 100 kr

BREITLING, Starliner (100M/330FT), Chronometre, Cal 71, Verk nr. , Serie nr. 1251761, Ref nr. A71340, damur, 30 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, diamanter på urtavlan (8 st. 8/8), integrerad Pilotlänk, viklås, Ref nr. W3510/368A, cert, mars 2011, box, ytterkartong.

Utrop: 17 000 kr

OMEGA, Genève, Chronostop (T Swiss Made T), Cal 865, Serie nr. 25850648, Ref nr. ST 145.009, Boett nr. 145.009, kronograf, herrur, 35 x 39,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1968, box.

6 300 kr

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 69240, Serie nr. T573795, Cal 2135, Verk nr. 3538835, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytt urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-U3/568 B, cert, september 1998, box.

27 500 kr

Utrop: 18 000 kr