21 - 40 av 192
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2023

Klubbad för

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON & CONSTANTIN, Geneve, fickur, 46,5 mm, Boett nr. 69134, 14K guld, ankargång, vargtänder, skadad urtavla, defekt (går ej, akut behov av service), innerlock i 14K guld, ca 1890, träetui.

12 400 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 80076758, Serie nr. 80076758, PIC nr. 2531.80.00, Ref nr. SU 368.1623, Boett nr. 168.1623 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2002.

18 200 kr

Utrop: 15 000 kr

SEIKO, Prospex Solar, "Street Series", Serie nr. 8O0798, Ref nr. SNE533P1, Boett nr. V157-0DC0, herrur, 46 mm, stål/plast, quartz (Solar), hardlexglas, datum, gummiband, originalspänne i svart stål, ca 2020, box, ytterkartong.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Masterpiece Gravity, Cal ML230, Serie nr. 153/250, Ref nr. MP6118-SS001-110-2, Boett nr. MP6118, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2015, box. Limiterad och numrerad (Nr. 153/250).

32 000 kr

Utrop: 33 000 kr

OMEGA, Genève (-Swiss Made-), Cal 1030, Serie nr. 39087551, Ref nr. BD 132.9051, Boett nr. 1329051-1, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, gravyr (se fördjupad info), läderband, originalspänne i doublé, ca 1975, box.

6 000 kr

Utrop: 6 200 kr

Klockor Blancpain

BLANCPAIN, Villerét, "Triple Calendar Moonphase", Cal 6281, Boett nr. 349, damur, 26 mm, stål/guld, manuell, safirglas, dag, datum, månad, månfas, skadad urtavla, defekt (akut servciebehov), läderband, ca 1995.

Utrop: 6 200 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 600, Serie nr. 19270069, Ref nr. KO 14915, Boett nr. 14915 62 SC (C.B). herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

3 700 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Ebel

EBEL, 1911 (T Swiss Made T), Cal 688, Serie nr. 12102287, Ref nr. 888901, damur, 26 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, integrerat läderband, viklås i 18K guld, ca 1995.

9 000 kr

Utrop: 9 400 kr

TAG HEUER, Aquaracer Professional 300 (300 m/1000 ft), Cal Caliber 5, Serie nr. WHJ6340, Ref nr. WBP201D.FT6197, Boett nr. WBP201D, herrur, 43 mm, svart stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, viklås (svart stål), Ref nr. FC5105-Y-A2, cert (digitalt), februari 2023, box, ytterkartong.

Utrop: 20 000 kr

BREITLING, Aerospace, Chronometre, Cal 75, Verk nr. 602233, Serie nr. 602233, Ref nr. E75362, Boett nr. 3704 B3, herrur, 40 mm, titan, quartz, safirglas, analog/digital, Professionallänk, viklås, Ref nr. 1604/126E, cert, januari 2005, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, "Cushion Shaped", Cal 16-250, Serie nr. 1267252, Ref nr. 4216-1, Boett nr. 2732860, damur, 27,5 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas (repor), urtavla i blått guld, integrerad originallänk i 18K vitguld (vriden), längd 163-168 mm, totalvikt 72,4 gram, ca 1990.

45 000 kr

Utrop: 46 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 8929852, Cal 2135, Verk nr. 340755, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum (slår om sent), skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-J6/468 B, ca 1985, box.

25 500 kr

Utrop: 26 000 kr

TAG HEUER, Monaco, "Twenty Four", Cal 36, Serie nr. 335881, Ref nr. CAL5112.FC6298, kronograf, herrur, 40 x 40 (49) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC5041/B-F-P8, cert (digitalt), december 2017, box, ytterkartong.

43 000 kr

Utrop: 42 000 kr

CERTINA, New Art, Cal 25-661, Boett nr. 5321.109, herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, skadade visare, läderband, ca 1970.

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, "Base 1000", Cal Landeron 48 (VOS), Ref nr. 902, Boett nr. 902 / 451885, kronograf, herrur, 34 mm, vitmetall (skadad), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1950.

4 700 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Suverän, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10032310, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-1 / 1696, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, utbytt urtavla/visare, skadad urtavla/visare, skadad boett (se bilder), läderband, originalspänne i stål (ej tidsenligt), ca 1944.

2 800 kr

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, Cal 561, Serie nr. 18002178, Ref nr. CK 14393, Boett nr. 14393 61 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, läderband, originalspänne i stål, ca 1961.

4 500 kr

Utrop: 3 700 kr

Klockor de Grisogono

de GRISOGONO, Tondo By Night, Cal SF 30-89, Boett nr. 002516 11, unisexmodell, 39 mm, glasfiber (Photoluminescent Composite), automatisk (rotor med Tsavoriter), safirglas, krans med 48 st. Tsavoriter (ca 1,57 ctv), läderband (rocka / storlekändras ej), viklås i svart PVD-stål, längd 183 mm, ca 2013.

18 000 kr

Utrop: 18 800 kr

BREITLING, Colt Oceane (500M/1650FT), Chronometre, Cal 77, Verk nr. 1326962, Serie nr. 1326962, Ref nr. A77380, Boett nr. 4910 B5, damur, 33,2 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, Professionallänk II, viklås, Ref nr. W4410/813A, cert, april 2011, box, ytterkartong.

9 600 kr

Utrop: 8 200 kr

TAG HEUER, 2000, Professional (200 Meters, T Swiss Made T), "Tachymetre", Serie nr. C91111, Boett nr. CE1111, kronograf (defekt), herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt klickfjäder, originallänk, viklås, Ref nr. 325/81, ca 1995, box.

3 300 kr

Utrop: 2 300 kr