421 - 440 av 504
1...212223...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 mars 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, blå safir, åttkantslipade diamanter, stl 19,75 mm, vikt 7,6 g, safiren med nagg och mindre skada.

7 900 kr

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,19 ct, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,3 g.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

DRÄKTBROSCH, delvis förgyllt silver, diameter 7,5 cm, vikt 50,9 g.

1 200 kr

Utrop: 550 kr

RING, gulmetall, granater, skena i 18K guld av Sven Dahlen, Åmål 1940, stl 17,5 mm, vikt 5,1 g, en granat utbytt.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, granater, odlade halvpärlor, diameter 12 mm, vikt 3,9 g, stift.

425 kr

Utrop: 350 kr

SMYCKESET, kors/kedja, ring och örhängen, förgyllt silver, granater, örhängen höjd 20 mm, kedjans längd 36,5 cm, ringens stl 17,25 mm, vikt 10,6 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i 18K guld, pärlor ca 8-5 mm, längd 42 cm, vikt 17,4 g.

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, gulmetall, granater, mått 35x35 mm, vikt 6,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, droppslipad, 0,49 ct, 6,0x4,0x2,6 mm.

225 kr

Utrop: 175 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, tigeröga, mått 18,6x18,6 mm, vikt 14,2 g.

175 kr

Utrop: 175 kr

SMYCKESET, armband och brosch, silver, paste, mått 60x38 mm, längd 17,5 cm, vikt 30,5 g, några paste saknas.

550 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, fjäder, markasiter, mått 66x32 mm, vikt 11,2 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

AKSEL HOLMSEN, dräktbrosch, silver, delvis förgyllt, Norge, höjd 92 mm, vikt 8,2 g.

375 kr

Utrop: 225 kr

2 BROSCHER, förgyllt sterlingsilver, emalj, mått 27x18 mm, vikt 8,6 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, sterlingsilver, Nils Erik From, Danmark, längd 39 cm, vikt 26,9 g.

450 kr

Utrop: 350 kr

ALTON, smyckeset, hänge/kedja, ring och örhängen, sterlingsilver, Per Dåvik, Falköping 1976, ringen har justerbar storlek, örhängenas höjd 40 mm, hängets höjd 70 mm, kedjans längd 51 cm, vikt 48,0 g.

4 200 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 7,7-4,3 mm, lås i silver med markasiter, längd 46,5 cm, vikt 19,5 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 7,3-3,1 mm, lås i sterlingsilver, längd 53,5 cm, vikt 15,2 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, 2 rader, odlade saltvattenspärlor ca 5,6 mm, lås i silver, längd 20 cm, vikt 13,6 g, säkerhetskedja.

425 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K guld, rubiner, 6 briljantslipade diamanterer ca 0,24 ctv, stl 18,25 mm, vikt 3,3 g, en rubin är skadad, en diamant är lös i fattningen.

Utrop: 2 300 kr