321 - 340 av 504
1...161718...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 mars 2023

Klubbad för

BROSCH, fjäril, gulmetall, emalj, påfågelöga, mått 50x30 mm, vikt 10,7 g, emaljskador.

375 kr

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, höjd 18 mm, vikt 9,0 g, clips.

Utrop: 5 100 kr

RING, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 3 000 kr

ENGELBERT, armring, 18K guld, 2 ametister, öppningsbar, Stockholm 1962, innermått 16 cm, vikt 6,3 g, 1 ametist är skadad.

Utrop: 3 200 kr

SCHALINS, alliansring, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter 0,15 ctv enligt gravyr, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 6,3 g, gravyr.

Utrop: 3 600 kr

STEN & LAINE, hänge/kedja och örhängen, sterlingsilver, bergkristaller, Karl Laine, Finland, längd 43/46/48 cm, vikt 7,6 g, stift.

400 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 64 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/SI, höjd 10 mm, stift, vikt 3,2 g.

Utrop: 5 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/SI, 13 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/SI, längd 44 cm, vikt 2,5 g.

2 700 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, 18 blå safirer, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, stl 20 mm, vikt 3,1 g, några safirer med nagg.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, 3 ovalslipade blå safirer, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 16,5 mm, vikt 5,1 g, ett fåtal diamanter skadade.

Utrop: 2 700 kr

THERESIA HVORSLEV, hänge med kedja, bergkristall, Mema, Lidköping 1972, höjd på hänget 6,8 cm, längd på kedjan 50 cm, vikt 32,3 g, nagg på bergkristallen.

750 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 18K guld, 8 smaragdslipade ametister, höjd 59 mm, vikt 23,6 g.

Utrop: 9 900 kr

COLLIER, 18K guld, ovalslipad blå safir, 5 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca W/SI, längd 49 cm, vikt 6,5 g, safiren har små nagg.

Utrop: 3 900 kr

HÄNGE, 18K guld, smaragdslipad turmalin, 8 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, mått 23x15 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 2 900 kr

GEORG JENSEN, sterlingsilver, matgaffel och 2 teskedar, gammeldansk, total vikt 97,6 g.

Utrop: 800 kr

3 MATSKEDAR, silver, från första halvan av 1800-talet, total vikt 158,8 g, gravyrer.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 18K guld, skarabe, längd 38 mm, vikt 10,8 g.

1 900 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,32 ct enligt gravyr, stl 16,5+ mm, vikt 2,0 g, diamanten är P2 i renhet men har även en stor skada.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

SVEN-ERIK HÖGBERG, armband, silver, längd 21 cm, Göteborg 1967, vikt 28,0 g,

1 700 kr

Utrop: 600 kr

LJUSSTAKAR, silver, höjd 19 cm, GAB, Stockholm 1952, fyllda bottnar.

Utrop: 1 800 kr