101 - 120 av 195
1...567...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 mars 2023

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1424, Serie nr. 56965525, PIC nr. 2283.80.00, Ref nr. ST 596.1640, Boett nr. 596.1640 (LL), damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, defekt (se fördjupad information), originallänk (skadad, stift/rör behöver bytas), viklås, Ref nr. 6501/827, cert, juli 2005, box.

4 600 kr

Utrop: 2 900 kr

CERTINA, DS Multi-8, Serie nr. 11BC0797611, Boett nr. C020419 A, herrur, 42 mm, titan, analog/digital, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. C020419 A RTT-BC, ca 2011, box (ej komplett).

Utrop: 1 900 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Ref nr. 326, Serie nr. 52842, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk (storlek M), cert, juni 1996, box (skadad).

6 200 kr

Utrop: 3 300 kr

TISSOT, T-Touch II, Serie nr. 14BC0905150, Ref nr. T047.420.11.051.00, Boett nr. T047420 A, herrur, 42,7 mm, stål, analog/digital, quartz, safirglas (repa), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. T013420 A, ca 2015, serviceetui.

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Constellation, Co-Axial, Master Chronometer, Cal 8802, Verk nr. 83467691, Serie nr. 83467691, Ref nr. 131.25.34.20.55.001, damur, 34 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, MOP-tavla med diamanter (36 st. 8/8), brilljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 0,67 ctv), glasbaksida, integrerad originallänk (stål/guld), viklås, Ref nr. STZ013646, cert, dec 2022, box, ytterkartong.

Utrop: 94 000 kr

CERTINA, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 158.9289.65, 14K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1995, box.

3 700 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 14257892, Ref nr. CK 2791, Boett nr. 2791-1, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1954.

5 600 kr

Utrop: 3 300 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 1370, Serie nr. 42716787, Ref nr. MD 196.0122, Boett nr. 196.0122 (LL), doublé (20 micron), quartz, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1979, box.

5 000 kr

Utrop: 2 200 kr

TISSOT, herrur, 33,5 mm, Serie nr. 17AN0001151, Ref nr. T913.410.16.031.00, Boett nr. T913410A, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, cert (ej komplett), ca november 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 4 800 kr

OMEGA, Seamaster, s.k. "Transformed Ranchero", Cal 284, Serie nr. 17088094, Ref nr. CK 2990, Boett nr. 2990 1 SC / 2996 , herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1959, metallänk ej original.

6 800 kr

Utrop: 2 900 kr

must de CARTIER, Tank, s.k. "Spider Dial", Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 021714 / 21714, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), manuell, mineralglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980.

5 100 kr

Utrop: 5 200 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 175N, Boett nr. 2465 / 169047CE, midsize, 30,4 x 25,05 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, originallänk (skadad, se fördjupad information), längd 170 mm, viklås, ca 2000.

16 000 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1773863, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900, fickurskedja i vitmetall.

2 500 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Cal ETA 2824-2, Ref nr. RSG A, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla (lösa index), defekt (går ej, akut servicebehov), glasbaksida, integrerat läderband, ca 1997.

3 300 kr

Utrop: 2 100 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer Chronograph, Cal 89361, Serie nr. 3525142, Ref nr. 3769-05, Boett nr. 3834050, kronograf (Flyback), herrur, 45,5 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, maj 2013, box.

84 000 kr

Utrop: 84 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 34 mm, Cal 1408U, Serie nr. 4706650, Boett nr. 4556490, stål, manuell, plexiglas (skadat), defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1962.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, DS-2 (PH 200 M), Cal 25-651, Serie nr. 8475557, Boett nr. 5801.303 (HF), herrur, 40 mm, stål, automatisk, mineralglas (skadat), datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

7 200 kr

Utrop: 6 600 kr

Klockor Blancpain

BLANCPAIN, Villerét, "Triple Calendar Moonphase", Cal 953, Boett nr. 527, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, urtavla med diamanter (13 st. 8/8), defekt (akut servicebehov), 6 st. läderband, originalspänne i 18K guld, cert, mars 1996.

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, Locle Suisse, herrur, 32,5 mm, Verk nr. 568388, Boett nr. 671675 (HF), doublé (80 micron), manuell, plexiglas, läderband, ca 1945.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178273, Serie nr. G172800, Cal 2235, Verk nr. V1788956, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, servicebehov, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72163-RS7, cert, maj 2011, box.

71 000 kr

Utrop: 52 000 kr