281 - 300 av 313
1...141516 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 januari 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, ovalslipade safirer ca 2,00 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 4,8 g, en diamant med nagg.

Utrop: 16 600 kr

RING, platina, ovalslipad rubin ca 1,08 ct, 10 trapets - och 12 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17 mm, vikt 7 g, enstaka diamanter med inneslutningar som når ytan.

8 000 kr

Utrop: 8 800 kr

ARMBAND, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, TW-TCr/SI-P, längd 16-19 cm, vikt 1,9 g.

Utrop: 8 600 kr

ÖRHÄNGEN, hjärtan, 18K guld, delvis rodinerat, 94 briljantslipade diamanter ca 1,08 ctv, ca W-Ca/VS-P, avtagbara kransar, stift, vikt 3 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade smaragder ca 1,48 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 8 mm, stift, vikt 2,7 g, smaragderna har inneslutningar som når ytan, ett fåtal diamanter med små nagg.

Utrop: 8 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 19 mm, stift, vikt 2,8 g, ett fåtal diamanter med små nagg.

7 900 kr

Utrop: 8 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade blå safirer ca 0,83 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,1 g, safirerna har små nagg, någon diamant med inneslutningar som når ytan.

6 100 kr

Utrop: 6 700 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 1,79 ct, 2 triangulärt slipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, hålighet på paviljongen.

Utrop: 12 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, smaragd ca 0,55 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 1,4 cm, längd på kedjan 43 cm, vikt 2,2 g, smaragden har inneslutningar som når ytan, någon diamant med nagg.

Utrop: 7 300 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 132 briljantslipade diamanter ca 10,73 ctv, ca TW-W-VVS-VS, längd 42 cm, vikt 33,2 g, några diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 132 000 kr

HELALLIANSRING, 18K roséguld, 22 briljantslipade diamanter ca 1,88 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 29 500 kr

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter 0,39 ctv, ca River-TW(E-G)/VS, stl 15 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 9 000 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW-W/VVS-VS, diameter 32 mm, flexmodell, vikt 8,1 g.

Utrop: 16 800 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 47 briljantslipade diamanter ca 4,40 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 15,5 cm, vikt 13,4 g.

Utrop: 57 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 46 briljantslipade diamanter ca 4,27 ctv, ca W-TCr/VVS-VS, längd 15 cm, vikt 12,6 g.

Utrop: 64 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 73 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 15,5 cm, vikt 7,0 g.

Utrop: 22 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, fleximodell, diameter 22 mm, vikt 6,7 g, en sten med nagg på kulett.

11 800 kr

Utrop: 13 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, varav mittstenarna ca 0,64 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stift, vikt 3,6 g.

Utrop: 18 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade blå safirer ca 0,93 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-Cr/P, stift, vikt 2,2 g, ett fåtal diamanter med små nagg.

Utrop: 8 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 0,55 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 1,5 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 2,0 g, någon diamant med litet nagg.

Utrop: 6 300 kr