Avslutad | Pant – Tisdag 20 december 2022
Ytterfoder Rörstrand, Höjd: 14, diameter 20 cm, modell: Rörstrandia, 1900-talets första del, flintgods, bruksslitage
Vas Kina, Qing Dynastin 1800-tal Famille Verte, Höjd: 45cm, polykrom dekor av växter och fåglar, slitage
Accessoarer Övrigt
Solglasögon Porsche Design Carrera modell:5626 40, Snr. 8200907 med extra glas i fodral
Accessoarer Övrigt
Solglasögon Porsche Design Carrera modell: 5621 Snr. 82-00-911 med extra glas i fodral
Jan-Owe Stappe (1939-) Olja på duk, 99x82cm i silverfärgad träram, landskap i rosa, visst slitage.Visas och hämtas hos Sefina Borås. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning
Veijo Valmu (Finland, 1929-1995) Olja på duk, 59x83cm, abstrakt komposition, i flerfärgad träram, visst slitage.Ej visning
Eugeniusz Dzierzencki (Polen, 1905-1990), Olja på duk, 59x99cm, havsmotiv med fiskare, små dukskador, i guldfärgad trä/gipsram.Ej visning