1241 - 1260 av 1 346
1...626364...68 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 20 december 2022

Klubbad för

Ytterfoder Rörstrand, Höjd: 14, diameter 20 cm, modell: Rörstrandia, 1900-talets första del, flintgods, bruksslitage

100 kr

Utrop: 100 kr

125 kr

Utrop: 100 kr

100 kr

Utrop: 100 kr

Vas Kina, Qing Dynastin 1800-tal Famille Verte, Höjd: 45cm, polykrom dekor av växter och fåglar, slitage

3 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Figuriner 7st i porslin från NAO och GDR, 1900-tal , Höjd: 11-21cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Etui Porsche Design, till cigarrer/pipor 26x24cm

325 kr

Utrop: 250 kr

Accessoarer Övrigt

Solglasögon Porsche Design Carrera modell:5626 40, Snr. 8200907 med extra glas i fodral

400 kr

Utrop: 375 kr

Accessoarer Övrigt

Solglasögon Porsche Design Carrera modell: 5621 Snr. 82-00-911 med extra glas i fodral

425 kr

Utrop: 375 kr

Eva Ström Svensson (1948-) Olja på duk, 47x49cm med silverfärgad träram.Ej visning

Utrop: 550 kr

Jan-Owe Stappe (1939-) Olja på duk, 99x82cm i silverfärgad träram, landskap i rosa, visst slitage.Visas och hämtas hos Sefina Borås. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning

250 kr

Utrop: 300 kr

Veijo Valmu (Finland, 1929-1995) Olja på duk, 59x83cm, abstrakt komposition, i flerfärgad träram, visst slitage.Ej visning

150 kr

Utrop: 200 kr

Eugeniusz Dzierzencki (Polen, 1905-1990), Olja på duk, 59x99cm, havsmotiv med fiskare, små dukskador, i guldfärgad trä/gipsram.Ej visning

2 600 kr

Utrop: 2 100 kr

Kaffeskedar 12st S830 117,9g, Norge

Utrop: 800 kr

Tårtspade S830 42,5g Norge

Utrop: 275 kr

Bålskål Iittala "Kekkerit" , Timo Sarpaneva Ø19cm, med nagg

50 kr

Utrop: 75 kr

Snapsglas 9st Iittala "Kekkerit", Timo Sarpaneva H: 7cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Dessertskålar 11st Iittala "Kekkerit", Timo Sarpaneva Ø10cm

Utrop: 425 kr

Ölglas 12st Iittala "Kekkerit", Timo Sarpaneva, H: 13cm

425 kr

Utrop: 300 kr

Vattenglas 12st Iittala "Kekkerit", Timo Sarpaneva, H: 9cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Rödvinsglas 9st Iittala "Kekkerit", Timo Sarpaneva, H:12cm

275 kr

Utrop: 300 kr